Fudbaleri Rudar Prijedora stigli su do prve pobjede u novoj sezoni i to protiv favoritzovanog Veleža u Mostaru.

Odlični Prijedorčani održali su pravu fudbalsku lekciju “rođenima” na njihovom terenu i sasvim zasluženo nose bodove. Već u 2. minutu, grešku golmana Kačavende, koristi Mandić za 0:1.

Nastavili su gosti sa inicijativom i propuštaju nekoliko prilika. U 28. minutu, sjajnu asistenciju Mandića, koristi Amoa za 0:2.

U nastavku utakmice, Velež je imao jalovu inicijativu, a mreže su mirovale, pa bodovi putuju za Prijedor.

U narednom kolu, Rudar dočekuje ekipu Sarajeva.

VELEŽ – RUDAR PRIJEDOR 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Mandić (2), 0:2 Amoa (28).

Stadion: FK “Velež” u Vrapčićima, gledalaca: 500. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo), pomoćnici: Nebojša Žugić (Banja Luka) i Stefan Tešanović (I. Sarajevo). Žuti karton: Dojčinović (Rudar), Crveni karton: Osmić (Velež, 40).

VELEŽ: Kačavenda, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš (od 58. Anđušić), Ćosić (od 58. Ovčina), Georgijević (od 70. Zaimović), Brandao, Osmić, Vehabović (od 46. Cvijanović), Dejanović (od 46. Hasanović). Trener: Feđa Dudić.

RUDAR P.: Šćekić, Pekija, Pavlović (od 90. Sadiku), Santos, Burazor (od 90. Smajić), Mandić (od 74. Danilović), Dojčinović, Amoa, Zekanović, Jakupović (od 81. Bilbija), Redžić. Trener: Nikica Milenković.