Fudbaleri mrkonjićke Sloboda Nova banka u 4.kolu M:tel Prve lige Republike Srpske, na “Lukama” poraženi su 5:0 od Rudara iz Prijedora. Pobjeda gostiju je zaslužena i kao izvještač ne možemo se oteti utisku da su do pobjede stigli, zahvaljujući “promaji” u domaćoj odbrani. Jednostavno domaći fudbaleri prva dva gola poklonili su gostima. A i kod trećeg i četvrtog gola gostiju nije bio prave reakcije zadnje Slobodine linije!

Stekao se dojam, da su se domaći fudbaleri pogubili poslije prvog primljenog gola.

Gosti su poveli već u prvom minutu, tačnije u 43. sekundi! Strijelac je bio Njamculović, nako greške odbrambenih fudbalera Slobode. Gosti stižu do vodstva od 2:0 u 18. minutu. Loptu ubačenu sa desne strane u peterac domaćeg tima nespretno je zahvatio Danilović, a u mrežu smjestio Demonjić.

Na 3:0 povisio je Da Silva, koji je glavom loptu smjestio u mrežu Vukovića, pored statičnih domaćih fudbalera.

Treba reći da su i domaći fudbaleri imali tri stopostotne prilike za pogodak, ali je gol Rudara spasio mladi golman Aleksa Trninić, čudesnim odbranama.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri bacaju sve karte u napad. Međutim, to nije bio dovoljno da se savlada golman Trninić.

Gosti iz Prijedora brzim kontranapadima, nakon greške domaćih igraca u predaji lopte ugrožavaju gol Dušana Travara, koji je branio u drugom poluvremenu umjesto Vukovića, koji je povrijedio leđa. Nadareni mladi golman, imao je nekoliko sjajnih intervencija.

Ipak, savladan je u 70. minutu, a strijelac je bio Aleksandar Demonjić. Na pobjedu gostiju, pečat je u 80. minutu sjajnim golom stavio Aleksandar Petrović. On je u sprintu pobjegao dvojici domaćih fudbalera i sjajnim udarcem sa desetak metara matirao Travara.

Sta reći o utakmici? Nije to bio neki kvalitetan meč! Nesporno je da je Rudar mnogo kvalitetnija ekipa od Slobode i vjerovatno najkvalitenija u ligi, ali gledaoci se nisu mogli oteti utisku da su do pobjede stigli lako!Jednostavno su kaznili svaku grešku domaćeg sastava koji očito da se nije mogao psihički povratiti, nakon poraza protiv BSK-a i sudijske lakrdije.

Meč sa Rudarom je bio očito preveliki izazov i za mladi sastav Slobode koji je najmlađi u ligi, prosjek 22 godine. Dodali se tome da u timu zbog tri žuta kartona nije bilo kapitena Mitrića i Fontemačija koji je u Banjaluci iskljušen, što se i te kako osjetilo u igri zadnje linije.

Utakmica je bila fer bez i jednog oštrijeg starta, pa je sudija Velibor Gigović imao lak posao. I nije ima potreba za žutim kartonima.

Fudbalere Slobode NB u nastavku šampionata očekuju teški mečevi i velika iskušenja. Za sedam dana gostuju ekipi Famosa, a za petnaest dana u goste dolazi Slavija.

Međutim, prije tih utakmica Sloboda u srijedu, sa početkom u 16,30 časova igracć kup utakmicu sa BSK-om na “Lukama”.