Fudbaleri Omarske savladali su Laktaše sa 3:1 u premijernom meču ovog proljeća, u okviru 16. kola na drugoligaškom Zapadu. Cijela priča završena je u prvom poluvremena, kada su i postignuta sva četiri pogotka, a trijumf izabranika trenera Milenka Vulete je i više nego zaslužen.

Domaćin je do prednosti došao u 20. minutu prelijepim golom Branka Rosića iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara. Isti igrač uvećava prednost svog tima u 32. nakon kornera. Osam minuta poslije za 3:0 zabija Aleksandar Višić. Laktaši su smanjili u 44. minuti iz svoje jedine prave akcije, a strijelac je bio Uroš Stamenković.

Omarska je ovim trijumfom “probila” se do devete pozicije sa 22 boda, dok su Laktaši skliznuli na 11. mjesto, sa 20 bodova na svom kontu.

U idućem 17. kolu Omarska će gostovati Proleteru, a Laktaši će ugostiti dobojsku Slogu.

OMARSKA – LAKTAŠI 3:1 (3:1)

Strijelci: 1:0 Rosić (20), 2:0 Rosić (32), 3:0 Višić (39), 3:1 Stamenković (44). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 150. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Miloš Kovačević (Prijedor) i Dejan Stjepanović (Banjaluka). Delegat: Vedran Francuz (Gradiška). Kontrolor: Dalibor Škrbić (Gradiška). Žuti kartoni: Nišević, Panić (Omarska), Telić (Laktaši). Crveni karton: Vladan Anđić (Omarska) u 78. minutu.

Omarska: Jokić, Lajić, Zdjelar, Romanić, Nišević, Rosić (od 90. Jokić M), Panić, Krecelj (od 80. Stojnić), Grahovac, Anđić, Višić.

Laktaši: Bekić, Telić, Trivić, Šipovac, Šavija, Stamenković, Erceg, Popović, Banjac, Palikuća (od 46. Grabovac), Savić.