Fudbalski klub Zvijezda 09 na zimsku pauzu odlazi ipak u dobrom raspoloženju. Pobjeda nad ekipom BSK-a rezultatom 2:1 u odgođenom meču Prve lige Republike Srpske popravila je situaciju, a trijumf će puno značiti za trenera Vladislava Rosića.

Ekipa je bila u lošoj seriji, ali je protiv Banjalučana pokazala svoj kvalitet i savladala ekipu koja je dugo godina bila lider šampionata.

Zvijezda 09 je tako jesenju polusezonu završila na četvrtoj poziciji sa 24 osvojena boda. Ono što je sigurno je da ima prostora za napredak jer ekipa ima negativnu gol-razliku, a ostvarila je sedam pobjeda, tri remija i šest poraza.

– Sigurno da nam je ova pobjeda puno značila jer smo prekinuli seriju loših rezultata. Imali smo dosta kadrovskih problema koji su i te kako uticali na naše igre u posljednjim mečevima. Ipak, protiv BSK-a smo radili ono što smo se dogovorili. Izašli smo jači, riješeni da ostvarimo dobar rezultat i takav pristup nam je donio pobjedu – istakao je Rosić.

Uspjeh posebno dobija na značaju kad se zna da je Zvijezda 09 u ovaj meč ušla sa tri juniora u startnoj postavi.

– Zvijezda 09 je generalno mlada ekipa, a protiv BSK-a smo u timu imali tri juniora. To daje dodatni značaj našem trijumfu. Banjalučki klub je u prošlom kolu ubjedljivo savladao Leotar (4:0) koji do tog meča nije imao nijedan poraz. To pokazuje kakvu smo ekipu savladali. Ovo je bila naša najbolja utakmica otkako sam na klupi i sigurno da nas raduje pred zimsku pauzu jer je potvrdila da imamo kvalitet za nešto više – dodao je Rosić.

Trener je preuzeo ekipu tokom sezone, tako da je sad pred njima analiza urađenog kao i plan priprema za nastavak sezone.

– Sigurno da nije lako kad se u toku sezone preuzme ekipa koju niste selektovali i da će sad uslijedili analiza urađenog. U nastavku sezone i dalje će akcenat biti na afirmaciji mladih igrača, to je sigurno, ali ćemo tražiti i pojačanja na određenim pozicijama gdje se za to ukaže potreba – poručio je Rosić.