Fudbaleri BSK -a i Rudar Prijedora odigrali su neriješeno (1:1) u premijernom meču 12. kola šampionata Srpske u Banjaluci.

Tako je trener Vule Trivunović i drugu utakmicu na klupi Rudara ostao bez trijumfa. Rudari imaju 24 boda, lider Radnik prije, takođe derbija u Banjaluci ima 25, a Laktaši 23, i domaći nastup sa Slavijom.

Tvrda utakmica, malo pravih prilika, dosta nervoze, i jedna dobra akcija gostiju koju je pogotkom završio lucidni Da Silva u 25. minutu bila je dovoljna da gosti na odmor odu sa prednošću. Domaćin je u polju stajao dobro, iamo neke svoje prilike, stativu, ali lopta nije htjela u mrežu Trninića. Ipak u nastavku meča izabranici trenera Bojana Puzigaće dodaju gas, i to im se isplatilo u 77. minutu kada Savanović donosi izjednačenje i veliku radost na tribinama na pomoćnom terenu Gradskog stadiona, koji je bio odlično popunjen, gotovo 500 ljubitelja fudbala, uz opasku da je dosta bilo i navijača iz Prijedora, a među njima i grupa “Alkohol bojsi”.

BSK ostaje u vrhu, ima 21 bod, trenutno je na petoj poziciji.

BSK – Rudar Prijedor 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Da Silva (25), 1:1 Savanović (77) Stadion: Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 400. Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža). Pomoćnici: Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo) i Strahinja Trifković (Pale). Delegat: Mario Milijašević (Prnjavor). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: Perović, Kujundžić (BSK), Da Silva, Kovačević, Trninić, Živanović (Rudar Prijedor).

BSK: Modić, Moconja, Radulović, Jagodić, Samardžija (od 73. Petrović), Đorđević, Perović, Savanović, Terzić (od 62. Erić), Kujundžić, Runić.

Rudar Prijedor: Trninić, Ignjatović, Kovačević, Demonjić (od 79. Njamculović), Živanović, Petrović (od 64. Rauš), Raković, Amoa (od 79. Milaković), Bilbija, Smajić (od 80. Šebez), Da Silva (od 73. Komazec).