Pravi okršaj mladih banjalučkih ekipa, koji je na kraju završio trijumfom BSK-a u sudaru sa Željezničar Sport team (4:1) u prvom meču 24. kola šampionata Prve lige Republike Srpske!

Neopterećeni plasmanom, jer obje ekipe su daleko od opasne zone, gledaoci su mogli uživati. Nije se činilo da bi na kraju bodovi mogli tako lako pripasti “romatičarima”, jer je Đorđe Janković već u prvom napadu matirao Modića za 0:1. Dugo su gosti odolijevali, sve do 37. minuta kada je Mihajlo Savanović iskoristio kazneni udarac za poravnanje, a kada se činilo da će to biti i rezultat prvog dijela igre, Savanović je u trećem minutu sudijske nadokande majstorski matirao Gajića za 2:1.

U nastavku opet igra otvorenog garda, a domaćin u samo dva minuta između 60. i 62. minuta golovima Petra Samardžije dolazi do visokih 4:1.

BSK je ovim trijumfom pretkao tim s “Predgrađa”, trenutno su na četvrtoj poziciji sa 39 bodova, dok je Željo dva mjesta niže, ima 36 bodova.

BSK – ŽELJEZNIČAR ST 4:2 (2:1)

Strijelci: 0:1 Janković (1), 1:1 Savanović (37, penal), 2:1 Savanović (45+3), 3:1 Samardžija (60), 4:2 Samardžija (62). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Nemanja Pilipović. Pomoćnici: Nebojša Čiča i Milan Basrak (svi iz Prijedora). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj). Kontrolor: Danijel Pajić (Bijeljina).

BSK: Modić, Radović (od 84. Janjetović), Radulović, Jagodić, Moconja, Samardžija, Perović, Savanović, Kujundžić, Erić, Runić.

Željezničar Sport team: Gajić, Sladojević (od 65. Grujić), Blanuša, Đogić, Janković (od 61. Jagodić), Šuput (od 79. Trivunović), Vintonji, Kerezović (od 79. Ilić), Kalabić, Bajić, Sukara (od 65. Ivić).