Fudbaleri Rudar Prijedora, u susretu 20. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, protiv Romanije sa Pala odigrali su nerješeno 1:1.
Gosti su ravnopravan protivnik bili prvo poluvrijeme. U pauzi susreta trener Vule Trivunović i njegovi asistenti Srđan Marjanović i Goran Kecman imali su dosta toga reći momcima.
“Ribanje” je urodilo plodom i u drugom minutu nastavka kapiten Nemanja Pekija postiže vodeći gol.

Radost nije dugo trajala. Gosti, novajlije u ligi, nisu se predavali i pokušavali su graditi svoju igru. U 60. minutu izjednačio je Hamza Hodžić.
Od 65. minuta trener Vule Trivunović je izvršio četverostruku izmjenu.
Startni sastav koji je osvojio tri boda protiv “Ljubića” četvorka, predvođena povratnikom u tim Njamcalovićem (odustao od “Slobode” iz Tuzle) nije uspjela promjeniti rezultat. Rezultat 5:0 u Nevesinju iz prošlog kola kad su “Rudari” porazili domaći Velež nije potvrđen u Prijedoru. Trenutna razlika od devet bodova između Radnika i Rudar Prijedora govori mnogo…..

RUDAR PRIJEDOR – ROMANIJA 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Pekija (47), 1:1 Hodžić (60). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Stefan Đukić (Ugljevik). Pomoćnici: Tomislav Gračanin (Banjaluka) i Slaviša Gigović (Doboj). Delegat: Predrag Jevtić (Doboj). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac).

Rudar Prijedor: Trišić, Pekija, Salčin, Kesić (od 65. Gbegbe), Milaković, Marić (od 65. Njamculović), Bekić (od 65. Samardžić), Raković, Amoa (od 65. Kovačević), Bilbija (od 82. Marković), Da Silva.

Romanija: Milošević, Rizvanović, Kosorić, Babić, Simanić (od 61. Vuković), Radosavljević, Cicović, Pekić, Hodžić (od 80. Bogučanin), Lukas, Boampong (od 80. Radović).