Fudbaleri Borca nisu uspjeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u susretu drugog kola poraženi na Gradskom stadionu u Banjaluci od portugalskog Rio Avea 2:0. Oba gola naš tim je primio u samom finišu susreta i tako pretrpio prvi evropski poraz na svom terenu u istoriji.

Čvrsto, kompaktno i po idealnom scenariju Vlade Jagodića Borac je igrao 89. minuta. Pozada igla nije mogla proći, a napred je falilo malo više iskustva i smirenosti u nekim situacijama.

Naš tim je bolje otvorio meč, na startu je poslije akcije Danilovića i Ziljkića lopta došla do kapitena Vranješa koji je šutirao, lopta je okrznula Santoša i otišla u korner.

Nešto kasnije “crveno – plavi” su izveli četiri udarca iz ugla uzastopno, ali nisu uspjeli da ugroze gol gostiju.

Nakon toga Portugalci su preuzeli inicijativu. Zaprijetili su jednom poslije kornera, kada je siguran bio Pavlović, i iz slobodnog udarca sa 18 metara kada je Pjazon poslao loptu iznad gola.

U 34. minutu Santoš je vratio kratku loptu golmanu Kješeku, do nje je klizećim starom prvi došao Dujaković, poslije čega nije uspio da se na vrijeme podigne i stigne je prije izlaska u gol aut.

Na startu drugog poluvremena, u 47. minutu, Vranješ je odlično uposlio Lukića, koji je oklijevao sa udarcem, a zatim je odigrao za Ziljkića. Međutim, ovaj je bio u mnogo nepovoljnijoj situaciji i poslao je loptu preko gola.

U 69. minutu Lukić je prošao po desnoj strani i centrirao, a Borevković je izbio loptu ispred Vranješa i Zakarića.

Dva minuta kasnije Ziljkić je centrirao iz slobodnog udarca, glavom je šutirao mladi Milojević, ali za malo iznad prečke.

Sjajnu šansu gosti su imali u 76. minutu, kada je volej udarcem Pjazon s ivice šesnaesterca jako šutirao, lopta je odskočila i išla pod prečku, ali je golman Pavlović paradom uspio da je izbaci u korner.

Čuvar mreže Borca je imao još nekoliko sjajnih intervencija.

Opasni Mane je u 87. minutu šutirao sa 17-18 metara, ali je, na sreću naših momaka, lopta otišla tik iznad prečke.

Činilo se da će susret ući u produžetak, ali je koncentracija popustila u 90. minutu kada je Želson izašao sam pred Pavlovića, koji je uspio da odbrani pokušaj gostujućeg igrača, ali je do odbijene lopte došao kapiten Tarantini i nekako uspio da je ugura u mrežu.

U sudijskoj nadoknadi vremena crveno – plavi su bacili sve karte u napad, a igrači Rio Avea su to iskoristili i u posljednjim trenucima preko rezerviste Jambora stigli do konačnih 0:2.

-Ovo je poraz, nije tragedija. Znali smo da se nešto ovako može desiti ako Portugalcima dozvolimo prostor. Koncentracija je bila na nivou do samog kraja. Nažalost, na kraju smo dozvolili da nam kroz pas igru stvore tu šansu i postignu pogodak Žao mi je i zbog nekih naših prilika. Čestitam Rio Aveu, ne mogu reći da su mnogo bolji od nas, možda za jedan gol. Oni su drugi pogodak postigli iz klasične kontre kada smo otišli u napad i ostavili im prostor. Čestitam svojim igračima za ono što su pružili večeras, 80 odsto utakmice odigrali su onako kako smo tražili od njih i kako se jedino moglo oduprijeti Portugalcima – rekao je trener Vlado Jagodić.

Fudbaleri Borca okreću se sada šampionatu, jer već u ponedeljak igraju meč 8. kola m:tel Premijer lige BiH protiv Tuzla Sitija u Banjaluci.