Derbi drugoligaškog Zapada odigran u Donjoj Slatini ispunio je očekivanja. Na kraju remi, možda i najpravedniji ishod ovog duela između Mladosti i Željezničar Sport Team.

Utakmica je bila puna naboja, arbitar iz Modriče Dario Antić pokazao je čak 11 žutih, i tri crven akartona, a sva trojica na hlađaenje morali su već poslije pola časa igre! Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Igrao se 50. minut kada je Željo poveo, pretohodno je dosuđena najstroža kazna. Krunić je šutirao, Lakić odbranio njegov udarac, ali najbliži lopti bio je Bojan Tadić koji je šalje u mrežu za 1:1.

Mogao je tada Željo prelomiti meč, dva puta sam na golmana Mladosti išao je mlađani Marković, ali nije bio precizan, dok je Bojan Tadić pogodio stativu.

Kazna je stigla u 70. minutu, kada je rezervista Džafić nakon jedne izbijene lopte makazicama sa 10 metara pogodio gol nemoćnog Kukrike. Bio je to evro gol. Utakmica se tada rasplamsala, mogli su i jedni i drugi do tri boda, Ostojić je kod gostiju pogodio prečku, dok je Huseinbašić za malo bio neprecizan iz slobodnog udarca. Na kraju podjela bodova, najrealniji ishod ovog odličnog duela.

MLADOST (DS) – ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 B. Tadić (50), 1:1 Džafić (70). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 80. Sudija: Dario Antić (Modriča). Pomoćnici: Dragan Todić (Doboj) i Milenko Mišić (Modriča). Delegat: Mladen Ličina (Ljuboja). Žuti kartoni: Bjelić, Tešić, Kadić, N. Ilić, Đurić, Miličević (Mladost), Petković, Jokanović, Kukrika, Krunić, Ostojić (Željezničar). Crveni kartoni: Dragan Ilić (Mladost) u 26. minutu, Krsta Mišić (Mladost) u 28. minutu, Goran Đurić (Željezničar) u 32. minutu.

Mladost (DS): Lakić, Kadić, Bjelić, D. Ilić, M. Ilić (od 88. Huseinbašić), Đurić, Mišić, Žerić (od 61. Džafić), Tešić, N. Ilić (od 90. Karanović), Čolić.

Željezničar Sport Team: Kukrika, Đurić, Šaula, N. Tadić, B. Tadić (od 88. Guzijan), Bosančić, Marković, Krunić, Jokanović, Ostojić, Petković.