U Omarskoj tresla se gora rodio se miš!

U najkraćemo to bi mogao da bude rezime derbi meča drugog kola Lige za pravaka Druge lige-grupa “Zapad”. Naime, na terenu koplja (i više od toga) su ukrstile dvije prvoplasirane ekipe na tabeli. Bio je to derbi meč, po silini “naboja”, ali ne i po kvalitetu igre na terenu.

Domaći fudbaleri su željeli po svaku cijenu da pobjede i faktički osiguraju prvo mjesto na tabeli i plasman u Prvu ligu Republike Srpske. S druge strane gosti su imali svoje kalkulacije. Da se pobjedom približe Omarskoj na dostižnu “kotu”. Poslije devedeset minuta na momente dobre igre, ali i “lufta” po terenu i mnogo tenzija i bez potrebe oštre igre. Na kraju ista meta isto rastojanje.

Kada se sve sabere i oduzme. Možda je nerješen rezultat najrealniji. Mada su domaći fudbaleri imali više šansi za pogodak u prvom poluvremenu, a Sloboda u drugom. U svakom slučaju remi više odgovara domaćinima, ali i gosti iz Mrkonjić Grada realno moraju biti zadovoljni sa bodom. Koji u sadašnjem stanju na tabeli ništa posebno ne znači, jer su realno šanse da preteku Omarsku ravne nuli.

Domaći fudbaleri bolje su otvorili utakmicu, dok su fudbaleri Slobode u mač ušli bojažljivo. Ko zna zbog čega ili  pod dojmom da se oko stadiona u Omarskoj okupio veliki broj domaćih navijača, koji su davali veliku podršku svojoj ekipi. Domaćim fubalerima u prvom poluvremeu “pomagao” je i jak vjetar, koji je očito naparavio konfuzju u igri Slobode i iznošenju lopte iz svog šesnasterca.

Na pogodak se nije dugo čekalo. U 28. minutu Panić se dobro snaašaoi majstroski savladao golmana Slobode Đuru Kačavendu, sigurno i po najboljeg igrača utakmice. Bilo je to nepisivo slavlje u domaćim redovima, a tuga na licma fudbalera Slobode. U tom periodu igre domaći fudbalari imali su još dvije, tri prilike za pogodak. A gosti na samom početku, kada Siniša Lazendić nije najbolje uposlio Dragana Domuzima u idealnoj poziciji.

U drugom poluvremenu druga slika na terenu. Fudbaleri Slobode mnogo agilnije ulaze u utakmicu i polako preuzimaju konce igre u svoje ruke. Brzim kontrama ugrožavaju gol Omarske. Plod takve igre je izjednačenje rezultata na 1:1. Igaro se 64 minut, a stijelac za goste je bio Srđan Mrzić.

Poslije gola fudbaleri Slobode dvadesetak minuta igraju odlično, ali bez konačne završnice. Kao i domaći fudbaleri koji nisu iskoristili svoje prlike za gol. Sve u svemu bila je to teška utakmica, sa mnogo faulova i bespotrebnog naboja. Koji nije u interesu fudbala.Fudbal će se i u Omarskoj i Mrkonjić Gradu igrati bez obzira kakav bi bio rezultat ovoga meča.

OMARSKA – SLOBODA (MG) 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Da. Romanić (29), 1:1 Mrzić (64). Stadion: FK Omarska, igrano bez gledalaca. Sudija: Aleksandar Railić (Derventa). Pomoćnici: Dejan Lazić (Modriča) i Slaviša Gligorić (Doboj). Delegat: Ljubiša Ćelić (Doboj). Kontrolor: Duško Bundalo (Laktaši). Žuti kartoni: Anđić, Krecelj, Grahovac, Zdjelar (Omarska), Đaković, Maksimović (Sloboda).

Omarska: Jokić, B. Romanić, B. Rosić (od 69. Zdjelar), Da. Romanić, Panić, Krecelj (od 90. Krecelj), Grahovac, Anđić, Vračar (od 87. De. Romanić), Marmat, Dr. Romanić.

Sloboda (MG): Kačavenda, Zec, Lazendić, Domuzin, Vučković, Nikić (od 46. Vuković), Janković, Mrzić, Đaković (od 78. Soldat), Mirković, Maksimović.

Tekst, foto i video: Slobodan Dakić