Fudbaleri Jedinstva iz Žeravice i bijeljinskog Radnika odigrali su neriješeno (1:1) u prvoj utakmici polufinala Kupa Republike Srpske, pa će finalista biti odlučen 15. maja u Bijeljini.

Bila je to fantastična partija izabranika Borisa Savića, koji su u svim segmentima nadigrali premijerligaša iz Bijeljine. Najbolji akter utakmice bio je kapiten žeravičkog drugoligaš Ognjen Škorić, koji je još jednom pokazao da igra u vrhunskoj formi. Bio je neriješiva enigma za odbranu gostiju. Domaći tim je prvi zaprijetio i to već u drugom minutu  preko Kovljena koji je šutirao sa oko 7-8 metara iskosa sa desne strane, ali Marković brani i lopta odlazi u korner. Tim iz Žeravice imao je pokušaj i u 6. minutu, Škorić je šutirao sa 18 metara, lopta je prošla tik uz lijevu stativu.

Radnik je poveo u 10. minutu. Kapiten Vasić je poslao loptu u prazan prostor, Motika je bio brži od odbrane domaćih, zaobišao je golmana i poslao loptu u praznu mrežu za 0:1.

Ognjen Škorić je ponovo pokazao kakav je fudbalski majstor. U 28. minutu je petom izbacio praktično cijelu odbranu Radnika i “spojio” sa golom Arežinu koji se našao oči u oči s golmanom Markovićem, ali je šutirao pravo u golmana. U 34. minutu Slaven Kovljen je pokušao efektno da lobuje golmana Markovića, ali je lopta otišla pored stative.

Domaći uspijevaju doći do željenog izjednačenja u 64. minutu. Škorić se varkom oslobodio stopera, zatim ušao u kazneni prostor i idealno uposlio usamljenog Milojević koji je poslao loptu u mrežu. Gosti su pred kraj utakmice imali  dobru šansu preko Motike koji je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

JEDINSTVO – RADNIK 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Motika (10), 1:1 Milojević (64). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 300. Sudija: Siniša Lazić. Pomoćnici: Dragan Keranović i Igor Radaković (svi iz Prijedora). Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Kontrolor: Momir Širko (Banjaluka). Žuti kartoni: As. Hamzić, Nedić (Jedinstvo), Šantić, Isić  (Radnik).

Jedinstvo: Đakušić, Bubić, Nedić, As. Hamzić, Škorić, Milojević, Radetić (od 75. Ilić), Arežina (od 90. Đorđić), Petrović, Lazić, Kovljen.

Radnik: Marković, Bečelić (od 77. Krsmanović), Vasić, Šantić, Maksimović, Srećković (od 46. Nikić), Barić (od 71. Živanović), Hodžurda, Motika, Delić, Isić.

Tekst i FOTO: G. Popović