Nada za opstanakom i dalje tinja! Rekreativo – Slaven 3:1, i sada tim iz banjalučkog naselja Česma ima 12 bodova, i potpuno se priključio ekipama koje će se boriti za opstanak na regionalnom Zapadu.

Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, a u drugom dijelu igre novi trener Rekreativa Duško Milaković odmah od prve minute ubrzava igru i pravi izmjene, Jokić napušta teren i ulazi Višnjić a u 58. minutu Radonjića mijenja Ljuboja. U 60. minutu dobar centaršut Višnjića ispratio je Vladimir Petrović i poslao loptu u mrežu za 1:0. Samo četiri minuta kasnije Salamadija odlično pronalazi Ljuboju koji pogađa za 2:0 a sve dileme o pobjedniku u 72. minutu nakon ponovo odlične asistencije Salamadije riješio je Petković.

U 74. minutu nesportskim ponašanjem prema sudiji Srđan Lončar dobija direktan crveni karton i ekipa Slavena ostaje sa 10 igrača do kraja. Gosti su ublažili poraz golom Radića u 88. minutu, za konačnih 3:1.

REKREATIVO – SLAVEN 3:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Petrović (60), 2:0 Ljuboja (64), 3:0 Petković (72), 3:1 Radić (88). Stadion: “Dr Nele Karajlić”. Gledalaca: 80. Sudija: Nikola Vujat (Gradiška). Pomoćnici: Vedran Jarić (Prijedor) i Radoslav Ćetojević (Banjaluka). Delegat: Milan Bulajić (Banjaluka). Žuti kartoni: Grabež, Mitrović, Tešić, Višnjić, Orašanin (Rekreativo), Šakić, Elijazović (Slaven). Crveni karton: Srđan Lončar (Slaven) u 74. minutu.

Rekreativo: Blagojević, Petrović, Tešić (od 73. Vranješ), Railić, Marković, Petković, Salamadija (od 73. Orašanin), Mitrović, Jokić (od 45. Višnjić), Grabež (od 73. Bobar), Radonjić (od 58. Ljuboja).

Slaven: Rašeta, Radić, Đenadija, Lončar, Gligić (od 78. Đurić), Kabić, Šakić, Kovačević, Graonić (od 18. Jelisavac), Elijazović (od 67. Kreća), Vuković.