Fudbaleri Rekreativa pobijedili su kao gosti Mladost iz Zalužana rezultatom 2:1 u derbiju bundesligaškog karavana!

Gosti su bili bolji prvih 45 minuta i iskoristili dvije svoje kontre preko Makarića u 10. i 26. minutu.

Domaćini su pokušali preko Galića smanjiti do poluvremena, ali golman gostiju je bio siguran. Drugih 45 minuta domaćin konkretniji, a gost se okrenuo odbrani gola.

Domaćin preko Galića u 74. minutu dolazi do gola. Nakon toga Zoran Oraščanin je oboren na ivici kaznenog prostora, a sudija Vanja Ajder okarakterisao je kao jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Batos, ali Pilipović na golu Mladosti čita njegov udarac i hvata živu loptu.

Domaćin je krenuo po gol, a najbolju šansu imao je Želimir Kurtinović koji sa pet metara iz poluvoleja prebacuje preko gola. Gosti zasluženo nose bodove iz Zalužana u jednoj fer i korektnoj utakmici od strane obje ekipe.

Rekreativo je drugi na tabeli sa maksimlanim učinkom devet bodova iz tri susreta, a Mladost je ostala na šest bodova.