Fudbaleri Rekreativa savladali su u zanimljivoj utakmici 5. kola Područne lige Banjaluka,sastav OFK Slobode (4:2).
Odmah od starta Rekreativo je počeo da napada, Radonjić jeu prvoj minuti je šutao ali mu je golman Slobode sjajno odbranio. U sedmom minutu korner za Rekreativo i najviši u skoku bio je Vladimir Petrović koji je poslao u loptu mrežu.

U 32. minutu Aleksandar Korov postiže gol za rezultat prvog poluvremena 1:1.

Na početku drugog poluvremena Rekreativo je počeo da napada, u 50. minutu slobodan udarac za Rekretivo sa 18 metara, a pogodio je Saša Jeremić.

Gosti ponovo dolaze do izjednačenja u 60. minutu golom Srđana Malinovića. U 62. minutu trener Rekreativa Jeličić se odlučuje za izmjenu, a igru napušta Orašanin a ulazi novi igrač Rekreativa Mihajlo Malijević koji nakon sedam minuta postiže svoj prvi gol za Rekreativo. Sve dileme o pobjedniku i konačan rezultat 4:2 i nova tri boda u 76. minutu donio je Radonjić nakon asistencije Malijevića koji pokazuje da će biti veoma koristan igrač Rekreativu ove sezone.
Rekreativo ovom pobjedom nastavlja borbu za vrh. Bundesligaš iz Česme je četvrti na tabeli sa 10 bodova ali i utakmicom manje, ispred njega je Šnjegotina koja ima isti broj bodova tj 10 ali bolju gol razliku, dok Spartak ima 12 a Karanovac koji je trenutno prvi na tabeli ima 13 bodova.

Rekreativo – OFK Sloboda Piskavica 4:2 (1:1)
Strijelci: 1:0 Petrović (8), 1:1 Korov (32), 2:1 Jeremić (52), 2:2 Malinović (60), 3:2 Malijević (69), 4:2 Radonjić (76). Stadion: “Dr Nele Karajlić”. Gledalaca: 80. Sudija: Mario Jelić. Pomoćnici: Šukalo Vedran i Radomir Petković. Delegat: Aleksandar Aleksić (svi iz Banjaluke).

Rekreativo: Blagojević, D. Radinković, Vl. Petrović(od 46. Ve. Petrović), Tešić, Kuzmić, Pijetlović (od 71. Radić), Jeremić, Gojković, Mitrović, Radonjić, Orašanin (od 62. Malijević).

OFK Sloboda Piskavica: Granula, Petreš, Kasalović, Višić, Bukša, Jakovljević, Malinić, Rađen (od 78. Kondić), Korov, Malinović, Ratković.