Fudbaleri mrkonjićke Slobode u prvoj utakmici plej offa za prvaka u Drugoj ligi-grupa „Zapad“ ubjedljivo su sa 5:1 pobjedili Jedinstvo iz Žeravice. Meč je odigran na pomoćnom terenu(sa vještačkom podlogom)  FK Borac u Banjaluci, a pobjeda Mrkonjićana je više nego zaslužena.Naime, da su napadači bili još malo precizniji, naročito u prvom poluvremenu ekipa iz Žeravice doživjela bi pravi debakl.

Fudbaleri Slobode odlično su otvorili utakamicu i već u petom minutu golom Dragana Domuzina došli u vodstvo.Četri minuta kasnije isti igrač, najbolji pojedninac meča povisio je vodstvo svoje ekipe na 2:0.

Neizvjesnost u meč u 20 minutu, bar za trenutak vraća napadač Jedinnstva Stjepanović koji je iz penala samnjio vodstvo Slobode na 2:0.Međutim, do karaja prvog poluvremena Mrkonjićani postižu dva još pogodka.Prvo je Duško Mitrić golom u 33. minutu povisio vodstvo na 3:1, a pečat na odlično prvo poluvrijeme u 44. minutu stavalja Srđan Mazaić četvrtim pogodkom.Poluvrijeme Sloboda 4-Jedinstvo 1.

Tačku na ubjeljivu pobjedu od 5:1 i odličnu partiju,u 53. minutu stavio je Dragan Domuzin svojim trećim pogotkom.Bio je to prekrasna, može se reći evrogol.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je igrom i ubjedljivom pobjedom svoje ekipe, protiv odličnog satava iz Žeravice.

-Čestitam svojim igračima na odličnoj utakmici i ubjedljivoj pobjedi. Dominirali smo svih devedeset minuta, gdje nismo dozvolili protivniku da dođe do svoje prepoznatljive igre. Jedinstvo je odlična ekipa sa mnogo dobrih pojedinaca. Uspjeli smo sve to da neutrališemo i da postignemo pet lijepih golova.P rvo poluvrijeme dobili smo sa 4:1 i imali još tri, četiri stopostotne prilike za gol. Drugo poluvrijeme dobro .Jedan gol i još nekoliko izglednih prilika za pogodak. Sve u svemu, odlična utakmica na otvaranju plej offa. Jedinstvo je odlična ekipa, ali je vidljivo da je na njh pauza ostavila više taraga nego na našu ekipu. Želim im mnogo sreće u nastavku prvenstva, kao i svojoj ekipi- kaže Mirković.

U narednom kolu, u  plej offa za prvaka u Drugoj ligi-grupa „Zapad“ , Sloboda gostuje kod vodeće ekipe Omarske.Biće to veliki derbi.I ukoliko Omarska pobjedi faktički će biti jednom nogom u Prvj ligi. Ako bi pobjedila Sloboda, stanje na tebeli bi postalo neizvjesnije, a šampionat zanimljiviji.

Tekst i foto : Slobodan Dakić