Malo, ili gotovo da nema sportskih radnika kao što je Ratomir Rato Radojičić, fudbalski pregalac iz Banjaluke, koji sa svojih 77 godina i dalje aktivno sudjeluje u “najvažnijoj stvari na svijetu”, a u fudbalu je od svoje 15. godine!

Cijelu karijeru je proveo u Banjaluci, bio igrač i golman u nekoliko klubova u gradu na Vrbasu. Potom je bio savezni sudija, a nakon toga godinama sekretar u FK Omladinac, FK Sloga Trn, FK Borac, potom u GFS Banjaluka, a već nekoliko godina unazad tu funkciju obavlja i u FK Krupa.

Baš sa Krupom stigao je i do vrijednog trofeja, Omladinskog Kupa Republike Srpske, gdje su juniori premijerligaša iz kanjona “Tijesno” savladali vršnjake iz Etno sela Stanišići. Na kraju, kada su igrači iznosali pehar, i Rata se dohvatio najdražeg trofeja, koji je na neki način obilježio njegovu družbu sa fudbalom, u kojem je kroz različite funkcije već pune 62 godine.

Nečiji životni vijek ne traje toliko, a mi Ratomiru Radojičiću želimo još puno zdravlja i klupskih poslova, jer njegova ljubav prema lopti odavno je prevazišla lokalne okvire…….