Trebao je da bude derbi, a bilo je daleko od toga!

U meču 17. kola m:tel Premijer lige BiH, fudbaleri Željezničar Sport tem deklasirali su Slobodu iz Novog Grada (5:1), i tako potvrdili da uspjeh iz Prijedora na proljećnoj premijeri nije bio slučajan.

Svih 90 minuta na terenu postojala je samo jedna ekipa, i da su izabranici trenera Zorana Ćurguza bili koncentrisaniji pred golom Trake, gosti bi doživjeli pravu katastrofu na “Predgrađu”.

Raritet je svakako i golovi domaćina, u prvoj minuti Markovića, odnosno u prvoj minuti nastavka Petrovića, čime su dotukli goste iz Novog Grada, a još su se u strijelce upisali Teodorović, Bilal, i još jednom Marković, dok je čast Slobode spasio Vučen.

Ovim trijumfom Željo je na petoj poziciji sa 26 bodova, dok je Sloboda i dalje treća sa tri boda više.

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAM – SLOBODA (NG) 5:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Marković (1), 2:0 Teodorović (15), 3:0 Petrović (46), 4:0 Bilal (54, penal), 5:0 Marković (64), 5:1 Vučen (77). Stadion: “Predgrađe”, igrano bez publike. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica). Pomoćnici: Božidar Rustić i Branislav Zvijerac (oba iz Gradiške). Delegat: Mario Đuran (Modriča). Kontrolor: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Žuti kartoni: Trako, Dodig, Zgonjanin (Sloboda).

Željezničar Sport team: Ćetković, Čolić (od 71. Kuprešak), Sladojević (od 71. Jovandić), Šaula, Marković (od 71. Ivoš), Bilal, Baštić (od 71. Kalabić), Džombić, Malić, Teodorović, Petrović (od 55. Dadić).

Sloboda (NG): Trako, Bubić, Ćulibrk, Dodig, Desnica (od 62. Arežina), Dojčinović, Antonić (od 56. Vučen), Zec, Zgonjanin, Hušić, Kostadinović (od 53. Vejnović).