Fudbaleri Omarske i bez nekoliko standardnih prvotimaca uspjeli su se sa gostovanja u Srpcu vratiti sa punim plijenom! Na sve muke tima iz Omarske, Sloga je čak imala i prednost, ali uporni gosti, prije svega srcem, a onda i znanjem preokrenuli su rezultat u svoju korist.

Prvu veliku šansu imao je domaćin u 17. minutu, ali je napadač Sloge promašio gol sa dva metra. U sledećem minutu Panić je oprobao udarac, ali je odbranio golman Cvijanović. Igralo se dosta lijepo, al bez velikih prlika. Sloga je povela 1:0 u tridesetom minutu evrogolom iz slobodnog udarca Savića. Nakon primljenog gola Omarska je zaigrala ofanzivnije i prebacila težište zbivanja na polovinu Sloge, a nagrada je stigla u finišu prvog poluvremena. Izjednačio je Nemanja Nišević  prizemnim udarcem sa 25 metara.

Na početku drugog poluvremena Panić je imao dvije odlične šanse, ali nije uspio zatresti mrežu Sloge. Sloga je u 60. minutu još jednom opasno zaprijetila iz slobodnog udarca, ali je ostalo 1:1. U drugom poluvremenu viđena je zanimljiva situacija Devušić i Zukanović su zamjenili dresove uslijed čega su dobili po žuti karton, a to je Zukanoviću bio drugi žuti, tj. crveni, pa je od 70. minuta Omarska igrala sa igračem više.

Potom je dosuđen još jedan slobodnjak za domaćima, ali je Jokić sjajno odbranio. U 80. minutu Nišević je imao sjajnu priliku za potpuni preokret, bio je sam pred golmanom, šutirao, ali promašio. Nekoliko minuta kasnije Maletić je bio sam pred Jokićem, ali je Jokić još jednom fantastično reagovao.

U 85.minutu veliku pobjedu Omarskoj donio je Grahovac. Šutirao je sa nekih petnaestak metara, golman Cvijanović je uspio dodirnuti loptu, ali se ona ipak odbila i završila u golu. Nakon toga domaći su pokušali izjednačiti, ali bez ozbiljnije prilike, a u sudijskom vremenu Grahovac je imao još jednu sjajnu šansu da potvrdi pobjedu, ali je pogodio stativu.

SLOGA (S) – OMARSKA 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Savić (26), 1:1 N. Nišević (39), 1:2 Grahovac (85). Stadion: Gradski u Srpcu. Gledalaca: 50. Sudija: Darko Vukojević (Doboj).  Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Aleksandar Šarčević (Doboj). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Žuti kartoni: Ugren, Kutić, Devušić, Nježić (Sloga) B. Rosić, Anđić, Panić, Malešević, De. Romanić, N. Nišević (Omarska). Crveni karton:  Husein Zukanović (Sloga) u 64. minutu.

Sloga (S): Cvijanović, Kutić, Maletić, Ilić, Devušić, Savić, Nježić, Zukanović, Topalović (od 46. Janković), Ugren (od 80. Malbašić), Grbić

Omarska: Jokić, N. Nišević, Zdjelar, B. Romanić, B. Rosić (od 90. Stojnić), De. Romanić, Panić, Grahovac, Anđić, Malešević, Višić.