Fudbaleri mrkonjićke Slobode u desetom kolu Druge lige-grupa „Zapad“ na “Lukama” su pobjedili Borac iz Šamaca 2:1. I tako su i dalje zaadržali vodeću poziciju na tabel sa 28 bodova ispred Laktaša, koji imaju isti broj bodova i istu gol razliku. Ali Sloboda je postigla u zbiru više golova.

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena i do pobjede su stigli teže nego što se očekivalo. Da su gosti odnijeli bod, ne bi bilo ne zasluženo, jer su se mrkonjićkoj publici predstavaili kao najkvalitetnija ekipa koja je gostovaala u dosadašnjem dijelu prvenstva u Mrkonjić Gradu.

Njihov trenutni plasman na tabeli, nije odraz kvaliteta ekipu u kojoj igra nekoliko iskusnih fudbalara, koje predvodi Joco Stokić.

Utakmica je bila borbena i izuzetno na viskom taktičkom i trkačakom nivou. Gosti su svojom agresivnom igrom i visokom postavakom naprosto „ubiliu“ lepšavau igru Slobode, čiju su se fudbaleri, naračito u prvom poluvremenu mučili sa organizacijom igre, pa su gosti pored postignutog gola imali još dvije dobre prilike za pogodak.

Sloboda je povela u 23. minutu golom kapitena Emilka Jankovića. On je ubačenu loptu iz kornera zahvatio glavom i matirao golmana gostiju Rajaka Đurića, koji je nesumljivo prvo ime meča. Na „Lukama“ se nije stišalo ni slavlje domaćih navijača, a gosti poravnavaju rezultat na 1:1. Na jednu dubinsku loptu nespretno je istrčao golman Filip Ratković, a pored njega i jednog odbrembenog fudbalara Slobode mladi centarafor gostiju Patar Maračeta loptu šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu druga slika na terenu. Fudbaleri Slobode prebacili su u „petu“ brzinu i zaigrali agresivnije i lepršavije. Ređaju se prilike pred golom Rajka Đurića. Priliku za pogodak prokockali su Domuzin, Mrzić, Radoja, Janković, Mirković, Maksimović…Jednostavno lopta neće u gol, a svojim brovoruznim odbranama dominirao je mladi golman gostiju Đurić.

I u 81. minutu penal za Slobodu. Slaviša Maksimović na ivici kaznenog prostora između dvojice odbrambenih fudbalara Borca prihvatio je loptu. I kada se spremao da je pošalje u mrežu štoper gostiju Ranko Galešić faulirao ga. Sudija Nemanja Davidović iz Prijedora pokazao na penal. Loptu je na bijelu tačku postavio Siniša Radoja.Ošto šutirao, a lopta se od stative odbila u gol aut.

Poslije Radojinog promašaja, muk na „Lukama“. Bližio se kraj meča, a gosti su imali nerješen rezultat 1:1. Međutim, u 86. minutu gol Sinše Radoje za 2:1 i veliko slavlje navijača Slobode. On je jednu loptu ubačenu iz Slobodnog udarca s lijeve strane uspio da zahvati glavom, pored svog čuvara i da pošalje u mrežu Đurića.

Trener Slobode Igor Mirković, zadovoljan je pobjedom svoje ekipe, ali i ne igrom u prvom poluvremenu.

-Čestitam ekipi Šamaca na dobroj utakmici. Sigurno da trenutna pozicija na tabeli nije ogledalo njihovog kvaliteta. To je ekipa koja ima više fantasičnih fudbalara, koji su igrali i u Premijer ligi. Znali smo da nas očekuje jedna teška utakmica. Međutim, za nas je bio problem jednostavno smo bili letargični. Pogotovo u prvom poluvremenu, gdje smo teško dolazili u situaciju da zaprijetimo Borcu. Iz jednog prekida poveli smo 1:0, a onda u sledećem napadu gostiju totalna dekoncetracija zadnje linijei gol za goste. U drugom poluvremenu smo promjenili formacaiju na terenu, što je urodilo plodom. Postali smo dominanti na teranu i stvarali šanse. Jednostavo golman gostiju Đurić je branio fantastično. Nismo uspijeli iskoristiti ni jedenasterac. Nekako smo do zadnjeg minuta bili strpljivi i postigli pobjedonosni gol i osvojli tri boda. Čestitam svojim momcima, pokazali su karakter u drugom poluvremenu i zasluženo pobjedili. Znali smo da će doći ta jedna utakmica na domaćem terenu, koja će biti teška, koju moramo dobiti. Uspjeli smo je dobiti hvala Bogu. Idemo dalje i priprmamo se za meč u Kneževu – kaže Mirković.

Trener gostiju Bojan Magazin, zadovoljan je igrom svoje ekipa, ali mu je teško pao poraz.

-Čestitam fudbalerima Slobode na pobjedi, ali i mojima igračima na dobroj predsatavi. Nema šta Sloboda jeste pobjedila zasluženo. Želim da kažem da je prijem bio korektan i sve je sportski bilo na viskom nivovu. Mi možemo žaliti što nismo osvojili bod, a bili smo blizu. Poslije promašenog penala Slobode bio sam čak ubjeđen da ćemo uzeti bod. Nama bi taj bod najviše značio zbog samopouzdanja. Psihološki bi podigao moje igrače. Bila bi to neka nagrada za uloženi trud. Mi nastavaljamo da se i dalje borimo, pokušaćemo da do polusezone skupimo što više bodova. U pauzi ćemo vidjeti šta i kako dalje – kaže Magazin.

Sudijska trojka solidno je vodila utamicu, koja je bila fer i nadmetanje dvije vrhunske ekipe.

Tekst, foto i video: Slobodan Dakić