Fudbaleri mrkonjićke Slobode u šestom kolu Druge lige-grupa Zapad na “Lukama” su pobjedili Slogu iz Trna 2:0. Pobjeda domaćg sastava je više nego zaslužena. Gosti treba da zahvale svom golmanu Nikoli Gašiću i napadačima Slobode koji su se još jednom propisno izbrukali ne realizujući desetak stopostotnih prilika za gol.

Prosto je nevjerovatno da tim koji ide na prvo mjesto, igra dobro i stvara veliki borj prilika teško postiže golove. Šta su sve promašili napadači Slobode je za rubriku “Vjerovali ili ne!”

Doda li se tome da je golman gostiju Nikola Gašić, koji ima samo dvedeset godina branio šuteve sa par metrara, slika postaje kompletna. I sigurno je da je momak, i pored dva primljena gola igrač utakmice i da je pred njim izgledna golmanska karijera.

S druge strane, na neki način tragičar meča i pored postignutog gola je napadač Slobode Dragan Domuzin. Momak koji je promašio dvije prilike za gol sa svega par metara od gola Sloge. Za njim nisu zaostajali i drugi napadači Slobode, kojim je očito u završnici nedostaje dovoljno koncetracije.

Gosti iz Trna su dobra i kompaktna ekipa, koja je u svom sastavu imala čak osam igrača do 21 godine starosti, a tri na klupi za rezervne igrače. Organizovano i vješto su se branili i pokušavali brzom tranzicijom da ugroze gol Slobode. U prvom poluvremenu su dva puta malo ozbiljnije zaprijetili golmanau Filipu Ratkoviću. U drugom poluvremenu nisu uputili ni jedan direktan šut na gol Slobode, ako se izuzme pokušaj Nikole Jokanovića pred kraj meča iz slobodnog udaraca, ali je njegov šut bio neprecizan.

Sloboda je došla u vodstvo u 39. minutu golom Sinše Radoje. Igor Mirković je s desne strane ubacio loptu u peterac i neko od napadača Slobode je šutirao, a golman Gašić odbio loputu koji Radoja šalje u merežu za slavlje oko 250 gledalaca na “Lukama”. Domaći fudbaleri sa napadima i stezenjem obruča oko gola Nikole Gašića nastavili su i drugom poluvremenu. Ređale su se šanse i promašaji Mrzića, Domuzina, Soldata, Radoje… i strijepnja domaćih navijača da promašaji ne budu kažnjeni golom Sloge.

Sve dileme oko pobjednika u 74. minutu riješava Dragan Domuzin, sjanim golom i kojim se iskupljenjem za promašene prilike.

I poslije drugog primljenog gola gosti iz Trna nsu pokušavali da ozbiljnije ugroze gol Slobode, a domaći fudbaleri nastavili su sa stvaranjem i promašivanjem prilika za gol.

U narednom, sedmom kolu fudbleri Slobode imaju teško gostovanje u Žerevici kod ekipe Jedinstva. Biće to istinski derbi ekipa koje gaje napadački fudbal, a pobjedom bi Mkonjićani zadržali lidesku poziciju na drugoligaškoj tebeli. Ekipa Sloge u Trnu je domaćin ekipi Dubrava.

Tekst i foto: Slobodan Dakić