Fudbaleri Radnika osvojili su vrijedan bod na gostovanju u Mostaru, kod šampiona, Zrinjskog. Četa trenera Mladena Žižović je još jednom potvrdila da je u odličnoj formi, pa su uspjeli da odnesu bod sa “Bijelog brijega”.

Gosti su se opredijelili za čuvanje svog gola, a iz intencija je bila da se iz kontranapada ugrozi gol Zrinjskog. I upravo tako se i desilo u 9. minutu, kada je na asistenciju Pece, iskusni Velibor Đurić sa 16 metara pogodio mrežu golmana Pirića za 0:1.

Imao je Zrinjski punu terensku inicijativu, ali je odbrana na čelu sa golmanom Lučića bila na visini zadatka. Izjednačenje je uslijedilo u 54. minutu, kada je dug degažman golmana Pirića, Nemanja Bilbija proslijedio do Filipovića, kome nije bilo teško da matira Lučića.

Imale su potom obje ekipe nekoliko poluprilika, ali, na kraju Bijeljinci mogu da žale za pobjedom, jer je golman Pirić, u 87. minutu odbranio udarce Pece, a potom i Srećkovića.

ZRINJSKI – RADNIK 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Đurić (9),  1:1 Filipović (54).

Stadion: Pod Bijelim Brijegom u Mostaru. Gledalaca: 2.500. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška).

ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Čirjak (od 79.  Hairlahović), Stanić (od 72. Stojkić), Jović, Todorović (od 16. Gržan), Jamak, Jakovljević, Filipović, Kadušić, Bilbija. Trener: Blaž Slišković.

RADNIK: Lučić, Franić, Martinović, Sušić (od 49. Vasić), Beširović, Srećković, Mekić (od 61.  Stojanović), Peco, Hadžić (od 74.  Okić), Đurić, Merajić. Trener: Mladen Žižović.