Radnik je ostvario još jednu pobjedu  koja mu daje priliku da se bori za četvrto mjesto. Savladan je Široki Breg rezultatom 2:1 i ako su gosti prvi poveli!

Sama utakmica u prvom dijelu je bila slaba, a obje ekipe nisu gotovo ništa pokazale sve do poslednjih 5 minuta kad su postignuti golovi. Elivar je  u 40. minuti iznenadio Lučića lijepim golom. Minut kasnije izjednačenje. Martinović  je dugom loptom uposlio Pecu koji je strijelac. U drugom dijelu se igralo mnogo bolje i otvorenije sa obje strane. Obje ekipe su imale po dvije prilike, ali se rezultat nije mijenjao. U 65. minutu Glišić je dobro uposlio Hadžića koji donosi vođtvo. Gosti su u finišu imali dvije priike da izjadnače, ali nisu uspijeli i Radnik je do kraja sačuvao pobijedu.
– Gosti poveli u nezgodonom trenutku, ali imali smo snage, malo i sreće da se vratimo u utakmicu. Još jednom pokazali smo karakter, i kao nagada stigla nam je borba za četvrtu poziciju. Pokušaćemo to ostvariti igrama na zelenom terenu. Još samo prije nekoliko godina razlika između ova dva kluba bila je ogromna u korist tima iz Hercegovine. Danas, ona nije tako velika, ili još tačnije, mislim i da je nema – poručio je Mladen Žižović, šef Stručnog štaba FK Radnik.
RADNIK-ŠIROKI BRIJEG 2:1 (1:1)
Strijelci: 0:1  Elimar (40), 1:1 Peco (41), 2:1 Hadžić (65). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Haris Kaljanac. Pomoćnici: Amir Kadić i  Dženan Milić (svi iz Sarajeva). Delegat: Željko Grbić (Banja Luka). Kontrolor: Muhamed Osmić (Maglaj).
Žuti kartoni: Martinović (Radnik), Kožul, M. Matić, Popović (Šroki Brijeg). Crveni karton: Bernado Matić (Široki Brijeg) u  87. minutu.
Radnik: Lučić, Radović, Popara (od 46.  Mekić), Martinović, Vasić, Isić, Đelmić (od 63. Glišić), Peco, Hadžić (od 84. Brković), Đurić, Aleksić.
Široki Brijeg: Bilobrk, Jurić (od 61. Popović), Kožul (od 58. Vukoje), M. Matić (od 78. Kvesić), B. Matić, Perković, Begarić, Eliomar, Kovačić, Marković, Čorluka.