Rezervista Hadžić u 90. minutu donio je veliki bod Radniku na “Pecari” u meču 5. kola “Lige za prvaka”! Odličan meč u Širokom Brijegu, sa puno prilika na obje strane, a bijeljinski premijerligaš sasvim zasluženo odnosi bod za Semberiju.

Glišić u 4. minutu imao je prvu priliku za Radnik, ali Bilobrk brani. U 11. minutu prijeti i Široki preko Bagarića nakon kornera, ali Lučić odlično reaguje. Pokušao je i Đurić dalkometnom paljbom u 30. Minutu, ali Bilobrk krajnjim naporom brani.

U nastavku prvu priliku imaju domaćini, ali Ćorićev udarac sa 20 metara zaustavila je prečka.  Mogao je Glišić u 62. minutu kazniti grešku odbrane domaćina, sjajna prilika, ali lopta odlazi pored gola.

Ipak, širokobriježani dolaze do gola u 80. minutu, Bagarić je odapeo sa ivice šesnaesterca i pogodio za 1:0.

ŠIROKI BRIJEG – RADNIK 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Bagarić (80), 1:1 Hadžić (90). Stadion: “Pecara”. Gledalaca: 500. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Pomoćnici: Haris Baković (Sarajevo) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Lazar Martinović (Čapljina). Kontrolor: Salem Prolić (Sarajevo). Žuti kartoni: Ćorić (Široki Brijeg), Glišić, Martinović, Đurić (Radnik).

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Peko (od 79. Ivanković), Baraban (od 69. Baraban), Ćorluka, J. Ćorić, Begonja (od 86. Begonja), Bralić, Bagarić, Marković.

Radnik: Lučić, Franić, Martinović, Beširević, Vasić, Srećković, Zec (od 82. Stojanović), Peco, Glišić (od 79. Hadžić), Đurić, Okić.