FSA  Prijedor  se u Novoj Topoli proveo se kao bos po trnju!

U okviru 12. kola Regionalne lige grupa Zapad, fudbaleri Lijevča visokim rezultatom savladali su prijedorčane (8:2) i tako preuzeli vrh barem privremeno.  Gosti iz Prijedora su došli bez nekoliko standardnih prvotimaca, pa se možda i u tome može tražiti razlog tako visokog poraza.

Mrežu gostiju načeo je Bojan Tomić u 15. minutu. Bojan Erceg  je izveo korner s desne strane, a na drugoj stativi ostao je Tomić kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0. U 30. minutu Neven Perić je preciznim udarcem s desetak metara pogodio za 2:0, nakon asistencije Željka Đukanovića. U 41. minutu Bojan Erceg je odlično izveo slobodan udarac i preciznim udarcem preko živog zida loptu smjestio iza leđa golmana Novakovića za 3:0.

Samo dvije minute kasnije bilo je 4:0! Željko  Đukanović  se varkom oslobodio čuvara i preciznim udarcem  pogodio za 4:0.

U drugom poluvremenu fudbaleri Lijevča nastavili su  gdje  su  stali, već u 48. minutu su  povećali vodstvo na 5:0, nakon što je Dragan Dumonić sjajno iskoristio kiks gostujućeg golmana Novakovića. Na 5:1 je smanjio  Saša Kobaš nakon nesporazuma golmana Marjanovića i kapitena Kočića .

U 66. minutu Željko Đukanović je odlično prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i uputio povratnu loptu za Dragana Dumonića a ovaj maestralno pogodio donji desni ugao za 6:1. U 73. minutu Vedran Mršić  uputio je snažan udarac sa 20-ak metara i pogodio  unutrašnji dio stative, od koga se lopta odbila u gol za 6:2. U 86. minutu Dragan Dumonić idealnom asistencijom pronašao je Aleksandra Kneževića, koji zaobilazi istrčalog golmana Novakovića i rutinski šalje loptu u praznu mrežu za 7:2. Neven Perić  je nakon sjajnog prodora u šesnaesterac gostiju uposlio saigrača Dejana Daljevića koji rutinski matira golmana Novakovića  i  zatvara goleadu u Novoj Topoli.

LIJEVČE – FSA 8:2 (4:0)

Strijelci:1:0 Tomić (15), 2:0 Perić (30), 3:0 Erceg (41), 4:0 Đukanović (43), 5:0 Duminić (48), 5:1 Kobaš  (53), 6:1 Duminić (66), 6:2 Mršić (73), 7:2 Knežević (86), 8:2 Daljević (88). Stadion: FK Lijevče. Gledalaca: 50 Sudija: Vojislav Gajić (Banjaluka). Pomoćnici: Milan Simić (Krupa na Vrbasu) i Dejan Stjepanović (Banjaluka). Delegat: Milan Bulajić (Banjaluka). Žuti kartoni: Klisara, Ilić (Lijevče), Lajić (FSA).

Lijevče: Marjanović, Zekonja, Lekić (od 57. Ilić), Tomić, Erceg (od 55. Knežević), Dumonić, Đukanović, Kočić (od 55. Daljević), Klisara, Peulić, Perić.

FSA: Novaković, Stojković, Ivanković, Ikanović, Lajić, Rudak, Kabić, Kobas, Mršić, Omerinović, Kukić.