Fudbaleri Zvijezde 09 ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Tekstilca, koji je u Derventu ispraćen sa pet lopti u mreži. U 33. minutu Jolović je u svom kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Mahmutovića, a sudija Docić je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Krajišnik. U drugom poluvremenu domaći tim je zaigrao još agresivnije sa željom da što prije riješi pitanje pobjednika, a na drugi pogodak se čekalo do 63. minuta. Odličan prodor Filipovića po lijevoj strani ispretio je Krajišnik i glavom sa pet metara poslao loptu u mrežu. Samo dva minuta kasnije Husenibašić je probio odbranu gostiju po desnoj strani i centrirao, a Govedarica glavom sa druge stative poslao loptu u mrežu. Do het-trika najbolji akter susreta Damjan Krajišnik je stigao u 71. minutu kada je njegov udarac sa dvadesetak metara završio u desnom gornjem uglu gostujućeg gola. Konačan rezultat postavio je Asentić koji je nakon prodora Huseinbašića glavom matirao Pećića. Ovom pobjedom Zvijezda 09 je zadržala korak u trci za prvaka RS, a bez obzira na težak poraz Tekstilac je već ostvario plasman u Ligu za prvaka RS.

ZVIJEZDA 09 – TEKSTILAC KORT  5:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Krajišnik (33, penal), 2:0 Krajišnik (63), 3:0 Govedarica (65), 4:0 Krajišnik (71), 5:0 Asentić (86). Stadion: Etno selo Stanišići. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Docić. Pomoćnici: Siniša Ivančević (oba iz Banjaluke) i Božidar Rustić (Gradiška).  Delegat: Dragan Simić (Šamac). Kontrolor: Radiša Vrhovac (Laktaši). Žuti kartoni: Arnautović, Makarić (Zijezda 09), Simić, Vugdalić (Tekstilac).

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Bajić, Arnautović, Mahumutović (od 67. Asentić), Krajišnik, Makarić (od 78. Tojčić), Zlatković, Govedarica, Filipović, Tripković (od 59. Huseinbašić).

Tekstilac Kort: Pećić, Jolović, Brković, Perić (od 73. Ćorić ), Susaković (od 77. Da.Vukadinović), Ćorić, Duspara, Reljić (od 61. Dr.Vukadinović), Simić, Eminović, Vugdalić.