U derbi susretu 16. kolu, u Novom Gradu, između Slobode i Zvijezde 09 završen je podjelom bodova. Domaća ekipa je imala priliku za pobjedu u 90. minutu, kada Kesić nije realizovao penal. Krupa je to iskoristili i pobjedom protiv Drine sa 3:1 stekla prednost od 4 boda. Međutim, otpor Zvorničana je slomljen tek u finišu utakmice.

Podrinje je vodilo u Istočnom Sarajevu, ali su “sokolovi” golovima Đerića i Arbinje, u 84. i 88. minutu, uspjeli da preokrenu rezultat.

U derbiju začelja, Alfa Modriča slavila je provi mrkonjićke Slobode sa 3:1. Kozara i Željezničar ST su odigrali neriješeno, Radnik je odnio bodove iz Dervente, a Laktaši su bili bolji od komšija iz Prnjavora.

Rezultati 16. kola:

Slavija – Podrinje 2:1 (Đerić 84, Arbinja 88 – Ristić 23),

Alfa Modriča – Sloboda (MG) 3:1 (Kuljanin 39, 63, Da Silva 73 – Soldat 79),

Sloboda (NG) – Zvijezda 09 0:0

Kozara – Željezničar ST 3:3 (Glišić 19, 80, Maksimović 26 – Kerezović 60, Šuput 61, Savatić 68),

Krupa – Drina 3:1 (Perović 35, Đuričin 78, Bubić 90 – Stanišić 56),

Laktaši – Ljubić 2:1 (Runić 26, Škorić 27 – Ćetojević 77),

Tekstilac – Radnik 1:2 (Ignjić 46 – Živković 13, Došlo 16),