Fudbaleri Progresa nastavili su sa dobrim partijama i u premijernom meču 22. kola na regionalnom “Zapadu” savladali su Naprijed u Banjaluci sa visokih 5:2.

Čudna utakmica na “Mejdanu”, gdje je već nakon prvih 45 minuta viđeno čak šest golova. Gosti iz Kneževa dva puta su vodili, ali je Naprijed pronalazio snage da se vrati u igru. Ipak, u finišu prvog poluvremena prvo je Verić iskoristio kazneni udarac, a dva minuta kasnije svoj prvi od dva pogotka postigao je i Miljan Budić. Već tada se dalo naslutiti da bi bodovi mogli krenuti za Vlašić…U nastavku meča Naprijed je stihijski napadao, a gosti su čekali priliku za kontranapad, bilo ih je nekoliko opasnih, a na kraju jedan je realizovao Budić za konačnih 2:5.

Ovim trijumfom Progres je trenutno na petoj poziciji sa 33 boda, dok je Naprijed sebe doveo u nelagodnu poziciju, jer je 12. sa 22 boda na svom kontu i čeka ga borba za opstankom.

NAPRIJED – PROGRES 2:5 (2:4)

Strijelci: 0:1 Bunić (3), 1:1 Marjanović (21, autogol), 1:2 Bunić (26), 2:2 Simić (38), 2:3 Verić (41, penal), 2:4 M. Budić (43), 2:5 M. Budić (84). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Joškić. Pomoćnici: Milan Kovačević (oba iz Prijedora) i Branislav Todorović (Gradiška). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Žuti karton: Simić (Naprijed).

Naprijed: Berić, Jotanović, D. Ćurković,  Sredić, Jaćimović, Glamočić (od 72. Koprena), Simić, Jovanić, M. Ćurković, Batos, Pantić (od 73. Lojić).

Progres: Marković, Stojanović, Barjakarević, Svjetlanović, Ljuboja, Marjanović, Bunić, Čelić (od 47. Đukarić), M. Budić (od 85. Lazarević), Verić, Vujančević (od 68. Kulišić).