U odličnoj fudbalskoj predstavi, s obzirom na vremenske (ne)prilike, Rudar Prijedor i Velež podijelili su bodove odigravši 2:2.

Domaćin je poveo u 23. minutu, kada je Ćosić pokušao spustiti loptu Kačavendi, akciju je pratio Jakupović i lako matirao golmana Veleža za 1:0.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, koje je uslijedilo već u 34. minutu. Vehabović je šutirao sa 20-ak metara, ali pogodio je stativu, a odbijenu loptu u mrežu poslao je Ćosić. Pomoćni sudija podigao je nedozvoljenu poziciju, ali u konsultacijama sa glavnim arbitrom, na kraju ipak je pokazano na centar.

Treba napomenuti da je Rudar neposredno prije izjednačenja, imao veliku priliku ali pokušaj Kulenovića otišao je pored gola. Dobru priliku imali su i gosti u finišu prvog poluvremena, ali Pršešov pokušaj Šćekić krajnjim naporom zaustavlja.

Već u prvom minutu nastavka u odličnoj prilici našao se Zajmović, ali nije bio precizan.

U 51. minutu kazneni udarac za Rudar Prijedor. Mandić je siguran relaizator i domaćin je ponovo u prednosti. Prethodno je Santosa u šesnaestercu nepotrebno, čini se, srušio Fereira, a sudija Mulahasanović bez razmišljanja pokazao na bijelu takčku. Bio je to šesti gol Mandića u sezoni.

Pokušli su kod gostiju Anđušić i Brandao, ali oba puta Šćekić pokazao da je u odličnoj formi.

U 74. minutu izjednačenje. Ćosić je centrirao, a Hasanović dobro zahvatio loptu glavom, poslavši je u gornji lijevi ugao, Šćekić je paradom samo uljepšao pogodak.

Ovim remijem Rudar i Velež ostali su na devetoj i desetoj poziciji sa po 13 bodova.

RUDAR PRIJEDOR – VELEŽ 2:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Jakupović (23), 1:1 Ćosić (34), 2:1 Mandić (52, penal), 2:2 Hasanović (74). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Adis Mulahasanović. Pomoćnici: Enes Đozić i Moamer Čušević (svi iz Sarajeva). Delegat: Franjo Grganović (Novi Travnik). Kontrolor: Predrag Stankić (Bijeljina). Žuti kartoni: Mandić, Redžić, (Rudar Prijedor), Fereira (Velež).

Rudar Prijedor:  Šćekić, Asani, Sadiku (od 46. Redžić), Pekija, Pavlović, Santos, Kulenović, Burazor, Dojčinović, Amoa (od 46. Mandić), Jakupović.

Velež: Kačavenda, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Čosić, Cvijanović, Fereira, Hasanović, Vehabović (od 63. Peco), Salčin (od 46. Anđušić), Zajmović (od 63. Brandao).