Fudbaleri Progresa nastavili su sa odličnim partijama, pošto su u okviru 13. kola na regionalnom Zapadu savladali Borac sa 3:0. Dubičani nisu imali nikakvih šansiu za boljim rezultatom jer Progres je tokom svih 90 minuta igre bio bolji rival.

Već u 7. minutu bilo je 1:0. Stojanović je sjajnom loptom iz drugog plana izbacio Vukovića koji izlazi 1na 1 sa Mijićem i rutinski ga matira. U 35. minutu najljepši potez utakmice. Udarac Miljana Budića sa preko 20 metara završio je u 90-ki borčevog gola! U nastavku potpuna dominacija domaćina, a tačku na “i” stavio je Verić u 74. minutu kada je pogodio nakon duplog pasa sa Budićem.

PROGRES – BORAC (KD) 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Vuković (7), 2:0 M. Budić (35), 3:0 Verić (74). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 100. Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka). Pomoćnici: Bojan Balaban (Srbac) i Aleksandar Milaković (Banjaluka). Delegat: Ilija Smiljanić (Gradiška). Žuti kartoni: Marković (Progres), Marin (Borac).

Progres: D. Marjanović, Stojanović (od 82. V. Marjanović), Kulišić, Marković, Dukić,  Bojić (od 86. Barjaktarević), Vuković, Verić, M. Budić, Prole, Vujančević (P. Budić).

Borac (KD): Mijić, Šipka, Zakić, Kondić, Koruga (od 64. Miljatović), Radaković, Jaćimović (od 58. Čađo), Marin, Adžić (od 67. Borojević), Drvenica, Pekić.