Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada vicešmpioni su Druge lige-grupa “Zapad”. Naime, Mrkonjićani su u posljednjem kolu Lige za prvaka pobjedili Čelica sa 4:2 i tako sa bodom više od Progresa osvojili drugo mjesto, koje u konačnici ništa posebno ne znači, ali u fudbalskim turbelencijama kakve se očekuju u fudbalu Srpske, ne bi bilo i iznenađenje da Mrkonjićani budu “prekomandavani” i u rang više – Prvu ligu!

Meč između Čelica i Slobode bio je zanaimljiva fudbalska predstava, u kojoj su gledaoci mogli da vide šest lijepih golova.

Gosti iz Mrkonjić Grada sjano su otvorili utakmicu i već u šestom minutu golom Srđana Mazića poveli sa 1:0. U 21. minutu 2:0 za Slobodu, a strijelac Marko Nikić. Mlađeni napadač sjajno je izveo slobodan udarac i pogodio za prednost od dva gola razlike. U 33. minutu 3:0 za Slobodu. Stijelac Ognjen Soldat. Prethodno je sve uradio Marko Nikić, koji je obišao golmana i idealno poslužio Soldata koji pogađa mrežu.

I kada se očekivao kraj prvog poluvremena, domaći fudbaleri u 45. minutu postižu gol. Strijelac je Bajić.

U drugom poluvremenu bolja igra fudbalera Čelinca. Plod takve igre je  pogodak Kneževića u 59. minutu i smanjenje rezultata na 2:3.

Međutim, gosti su se brzo konsolidovali, pa je u 63. minutu Srđan Mrzić pogodio za 4:2. Bio je to brz kontranapad. Ognjen Soldat je idealno proigrao Mrzića, koji stavlja tačku na pobjedu  svoje ekipe i vicešampionsku titulu.

Inače, utakmica je bila bez većeg opterećenja za obje ekipe, koje su u ovom meču igrale sa mladim fudbalerima, koji su imali manju minutažu u igri do sada. Bilo je šansi na obje strane, ali je pobjeda Mrkonjićana zaslužena jer su bolje stajali na terenu.

Zbog dva žuta kartona teren je pred kraj meča morao da napusti fudbaler Slobode Jagodić.

Zanimljivo je da je Sloboda u ovom meču igrala sa devet fudbalera mlađih ispod 21 godine,  u šampionatu je imala najmlađu ekipu, čiji je prosjek bio ispod 22 godine starosti.

Tekst i foto: Slobodan Dakić