Zrinjski je opravdao ulogu favorita i plasirao se u četvrtfinale Kupa BiH, pošto su u Čitluku savladali prvoligaša Srpske iz Laktaša (4:0). Ono što je ineresantno jeste da je aktulni šampion BiH sva četiri gola postigao poslije prekida. Gosti su solidno stajali na terenu, pogotovo do prekida u finišu prvog poluvremena, ali dva brza gola pokopali su sve nade da bi se u Čitluku moglo gledati iznenađenje.

Igrao se 30. minut, kada je Zrinjski došao u vodstvo. Nakon kornera Barišić je bio najviši u skoku glavom sa 6-7 metara matirao nemoćnog Kneževića za 1:0. Šest minuta kasnije ponovo prekid je bio koban za goste. Ovaj put povratnuloptuje odigrao Jakovljević, a Bilbija sa vrha peterca pogađa mrežuza 2:0. I u nastavku ista slika na terenu. Prekid u 52. minutu, novi korner, Ivančić centrira,a glavom pogađa Ćorluka za 3:0. I četvrti gol, opet prekid, gužva u šesnaestercu Laktaša, lopta dolazi do Nemanje Bilbije koji sa vrha šesnaesterca pogađa malu mrežu gola Kneževića za 4:0.

Laktašima sada preostaju dva fronta u Republici Srpskoj, šampionat i Kup, a u oba imaju velike ambicije.

ZRINJSKI – LAKTAŠI 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Barišić (30) 2:0 Bilbija (36), 3:0 Ćorluka (52) 4:0 Bilbija (76). Stadion: “Bare” u Čitluku, igrano bez publike. Sudija: Benjamin Deljković. Pomoćnici: Edin Redžović (oba iz Sarajeva) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg). Delegat: Berin Pilav (Sarajevo). Kontrolor: Danko Čavar (Široki Brijeg). Žuti karton: Barišić (Zrinjski).

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija, Sučić, Ilinković (od 67. Vukotić), Ivančić (od 79. Zlomislić), Tičinović (od 67. Jukić) , Ćuže (od 79. Juranović), Bilbija (od 81. Sabljić).

Laktaši: Knežević, Janjetović (od 65. Šavija), Milić, Amidžić, Vuković, Škorić (od 84. Gavrić), Milojević (od 65. Babić), Marković (od 86. Stamenković), Petković (od 65.Bosančić), Trivić, Keleman.