Prijateljski meč između Borca i Krila Sovjetov prekinut je u 88. minutu nakon što je došlo do naguravanja na terenu, pa je sudija Urman Gendžaj odsvirao kraj pri vođstvu ruskog drugoligaša 1:0. Borac je tokom cijele utakmice bio u najmanju ruku ravnopravan, ako ne i bolji rival.

Borac je prvi zaprijetio u 4. minutu. David Čavić je izborio slobodan udarac. Stojan Vranješ je izveo, a golman ruskog tima Frolov je odbranio.

Mladi igrač je bio veoma agilan na startu meča, pa se zatim našao u novoj prilici. Međutim, njegov udarac je završio u spoljnjom dijelu mreže.

Hendikep za “crveno-plave” bio je izlazak Jove Lukića u osmom minutu. Napadač Borca je u duelu ostao na zemlji i držao se za rame. Umjesto njega ušao je Mehanović koji je  pokušao udarcem iz daljine.

Rusi su u prvom dijelu zaprijetili samo u 20. minutu kada su imali dva pokušaja. Pokušali su Tinjkovski i Sarvelijev, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon toga bila je dosta prekida na terenu i oštrije igre od strane ruskog drugoligaša.

Na startu drugog dijela novi pokušaji Rusa. Bojan Pavlović je odbranio udarac Božina. Na drugoj strani Banjalučani su imali dobru akciju. Ćorić je centrirao, a Čavić nije na najbolji način zahvatio loptu glavom.

Kazna za promašaje je došla u 58. minutu. Ežov je nakon duplog pasa prošao nekoliko igrača Borca ušao u šesnaesterac i pogodio za vođstvo Krila.

Crveno-plavi su nakon prodora Kujundžića tražili penal, ali ga nisu dobili. Na kraju meč je prekinut zbog guranja igrača.

-Juče smo prvi put na treningu od početka priprema imali kompletnu ekipu. Dino Ćorić i Marko Jovanović su ovaj meč igrali od početka, dok smo Almedina Ziljkića još poštedjeli. Igrali smo protiv jednog veoma dobrog protivnika, koji je ovdje u Antaliji pobjeđivao mnogo bolje rivale od nas i to većom razlikom. Gledajući sa te strane, ovo je bila jedna jako dobra provjera za nas. Mi smo u svakoj utakmici imali po 3-4 situacije da postignemo gol, tako je bilo i danas. Imali smo jako dobre segmente igre i jako dobre konture onoga što mi hoćemo u drugom dijelu sezone. Prvi put smo, ponavljam, igrali u punom sastavu, možda u najjačem, uz neigranje Ziljkića i Dujakovića. Međutim, momci koji su danas odradili utakmicu meni ulivaju snagu da nastavim dalje, iako bi se neki pokolebali. Ja to apsolutno neću da uradim, vjerujem u ovo što radimo. Na kraju, treba da se mjerimo kad krene prvenstvo – rekao je Marko Maksimović, trener Borca.

Ekipa se u nedjelju vraća u Banjaluku, a generalnu probu izabranici Marka Maksimovića će imati protiv Krupe 20.februara.

Ono što nije dobro svakako, jeste činjenica da Borac na pripremama u Antaliji na četiri susreta nije postigao pogodak. Vremena za popravak ima…..

BORAC – KRILA SOVJETOV 0:1 (0:0) PREKID U 88. MINUTU

Igralište: Hotela Papilon Belis u Beleku. Gledalaca: Bez prisustva publike. Sudija: Urman Gendžaj (Turska). Strijelac: Ežov u 58. minutu. Žuti kartoni: Zakarić (Borac); Božin, Kombarov (Krila Sovjetov).

BORAC: Pavlović, Ćorić, Milojević, Jovanović, Subić, Brtan, Meleg, Vranješ, Čavić, Zakarić, Lukić. Još su igrali: Uzelac, Šikanjić, Bosančić, Kujundžić, Vojnović, Mols, Mehanović i Ziljkić.

KRILA SOVJETOV: Frolov, Božin, Černov, Kombarov, Polujahtov, Gackan, Jakuba, Zinjkovski, Ežov, Sarveli, Sergejev. Još su igrali: Golenkov, Gorškov, Kabutov, Černov, Ćorin, Smirnov, Hlusov, Prišepa i Safa.