Pukla je petarda na “Koševu”! Fudbaleri Sarajeva “razvalili” su Rudar Prijedor (6:0) i tako nastavili trku za mjestima koje vode u Evropu, dok su gostima iz grada na Sani ostavili nemirne sne, kada je u pitanju opstanak u Premijer ligi BiH.

Već u trećem minutu “bordo” tim dolazi do prednosti. Čataković pogađa stativu, a Suljić prati akciju i sprema loptu u mrežu za 1:0.

Na semaforu nije istekao ni 10. minut, a već je stajalo 2:0. Poslije centaršuta Pidre, golman Rudara Lakić kratko odbija loptu, a Varešanović je šalje u mrežu.

Imali su i gosti nekoliko poluprilika, nisu se branili, ali daleko od toga da su mogli ozbiljnije priprijetiti Sarajevu.

U 19. minutu Suljić je bio u odličnoj prilici, pokušao lobovati Lakića, koji je bio oprezan i spriječio novi pogodak Sarajeva.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu gosti nisu realizovali u 45. minutu kada je udarac Mandića završio pored stative.

U nastavku potop, za 15. minuta još tri lopte završavaju iza leđa Lakića, pogađaju ponovo Varešanović u 47. minutu, Đekanović u 60. minutu, te Avramovski u 64. minutu. Šlag na tortu postavlja Ramić u 80. minutu za konačnih Sarajevo – Rudar Prijedor 6:0.

SARAJEVO – RUDAR PRIJEDOR 6:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Suljić (3), 2:0 Varešanović (10), 3:0 Varešanović (47), 4:0 Đokanović (60), 5:0 Avramovski (64), 6:0 Ramić (80). Stadion: “Koševo”. Gledalaca: 1.000. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici: Tarik Mulasmajić (Tešanj) i Goran Dujak (Odžak). Delegat: Safet Radmilović. Kontrolor: Danko Ćavar (Široki Brijeg).

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović (od 73. Šećerović), Lazić, Đokanović (od 67. Hebibović), Varešanović, Mujakić, Avramovski (od 67. Ramić), Kapić (od 67. Bodul), Čataković (od 78. Bagarić), Suljić.

Rudar Prijedor: Lakić, Asani (od 46. Santos), Sadiku, Burazor (od 65. Pavlović), Mandić (od 76. Kulenović), Danilović, Sajak (od 46. Marić), Hodžić, Amoa, Zekanović, Jakupović.