Posljednje kolo jeseni na regionalnom Zapadu donijelo je mnogo uzbuđenja. Strijelci su bili izuzetno raspoloženi i pored kiše i teških terena viđeno je čak 36 pogodaka, odnosno više od pet po susretu!

Jesenji šampion dolazi iz Kotor Varoša! Iako su poraženi u derbiju kola od FSA (2:0), uz poraz Krajine u Svodni (4:2), izabranici trenera Branka Ponorca prvi su prošli kroz cilj, iako je ovo daleko od kraja trke, jer prava uzbuđenja nas očekuju tek na proljeće.

Čak četiri ekipe u dva boda (Mladost, 13 Skojevki, Krajina i FSA), te sastavi Slavena i Lijevča koji uvijek mogu priprijetiti, garantuju velika uzbuđenja na proljeće.

Ništa manje neće biti interesantno ni u donjem dijelu tabele, nekoliko ekipa je ugroženo, svakako Rekreativo najviše, potom Svodna, Naprijed, Sloga Rakelići….

U ovom kolu treb izdvojiti vrijednu pobjedu 13 Skojevki u Donjem Vodičevu (2:3), kao i ubjedljiv trijumf Crnog vrha u sudaru sa Rekreativom (6:0).

Rezultati 13. kola:

FSA Prijedor – Mladost (KV) 2:0 (Marinković, penal, Mikić)

Bratstvo – Lauš 2:2 (Ar. Brkić, penal, Kobas – Prtija, penal Babić)

Lijevče – Sloga Rakelići 5:2 (M. Vukobatović 2, D. Vukobratović, Milaković 2 – Si. Objedović, Dragić)

Plamen – 13 Skojevki 2:3 (M. Babić, Telić, autogol – Čikić, Vindžanović, Čikić)

Crni vrh – Rekreativo 6:0 (Gajić 3, Nem. Milaković, Neb. Milaković, Đurić)

Svodna – Krajina 4:2 (Aleksić 2, Jovanić 2 – Surtov, Tadić)

Slaven – Naprijed 4:2 (Kabić, Graonić, penal, Blagojević 2 – Ševarika, Diljević)


1Mladost (KV)138232310+1326
213 Skojevki137422211+1125
3Krajina137422015+525
4FSA Prijedor137332612+1424
5Slaven136342620+621
6Lijevče136163320+1319
7Bratstvo135442822+619
8Crni vrh136162319+419
9Lauš135351817+118
10Plamen135172431-716
11Sloga Rakelići134181325-1213
12Naprijed133371621-512
13Svodna133191651-3510
14Rekreativo132381832-149

Parovi 14. kola (proljeće): Mladost (KV) – Naprijed, Slaven – Krajina, Svodna – Rekretaivo, Crni vrh – 13 Skojevki, Plamen – Sloga Rakelići, Lijevče – Lauš, Bratstvo – FSA Prijedor.