U odgođenoj utakmici 7. kola Prve lige Republike Srpske, fudbaleri Slavije savladali su Zvijezdu 09 (4:0) i tako onemogućili tim iz Etna sela Stanišići da se potpuno priključi samom vrhu tabele, poslije neočekivanog trijumfa u Doboju.

Prilično čudna utakmica na terenu Trening centra Slavije, koja je poslije prvih 45 minuta ličila na rovovsku borbu, završena bez golova, da bi u nastavku “sokolovi” čak četiri puta zatresli mrežu Kneževića. Seriju je otvorio Dejan Bjeloš u 50. minutu, a nastavio Nikola sa 11 metara u 68. minutu. Odlične izmjene napravio je trener Bojan Regoje, jer oba igrača koja su ušla u igru, Ajkunić i Vučinić u samom finišu dotukli su indisponirane goste, za na kraju ubjedljiv trijumf Slavije 4:0.

Prvoligaš iz Istočnog Sarajeva ovom pobjedom došao je na devetu poziciju sa 18 bodova, dok je Zvijezda 09 i dalje peta, na svom kontu ima 26 bodova.

SLAVIJA – ZVIJEZDA 09 4:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 D. Bjeloš (50), 2:0 N. Bjeloš (68, penal), 3:0 Ajkunić (87), 4:0 Vučinić (89). Stadion: Trening centar FK Slavija. Gledalaca: 50. Sudija: Dragan Todić. Pomoćnici: Davor Maksimović i Dejan Lazić (svi iz Doboja). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: Muminović, Mandić, D. Bjeloš (Slavija), Adžić, Blagojević, Janković, Knežević (Zvijezda 09).

Slavija: Nedžibović, Muminović (od 87. Vučinić), Beširević, Popović, Babić, N. Bjeloš (od 73. Ajkunić), Avdalović, Bokić (od 87. Asentić), Mandić, D. Bjeloš (od 53. Mitrašinović), Pušara.

Zvijezda 09: Knežević, Janković, Janjić, P. Tešić, Beatović (od 69. Živković), Blagojević (od 59. Milošević), Popara (od 84. V. Tešić), Adžić, Svraka, Matić (od 84. Mustafagić), Stjepanović (od 69. Rakić).