U 15. kolu Druge lige Republike Srpske – grupa istok, Leotar  je na “Policama” savladao  Mladost iz Bogutova Sela rezultatom (5:1).

U prvom poluvremenu viđena je solidna fudbalska predstava u kojoj su domaćini golovima Todorovića u 39. i Ristića u 41. minutu poveli sa 2:0. Gosti su smanjili preko Neškovića u 44. i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu  Medan u 57., a Janjić u 60. minutu povećali su na 4:1. U 73. minutu u kaznenom prostoru srušen je Prelo, a Zečević je pogodio sa 11 metara za 5:1.

Nakon ovog gola viđene su još dvije šanse mladoga Spaića, kada u 74. minutu izlazi sam ispred golmana gostiju koji se nije dao iznenaditi i u 80. kada je promašio čist zicer.

Ovo je bila efikasna utakmica i trener Rajko Mičeta je zadovoljan pobjedom i rezultatom.

– Na pauzi ćemo sumirati utiske šta trebamo raditi i pripremati se za sljedeću polusezonu – rekao je Mičeta.

Na utakmici je povrijeđen Komlen, tako da će se on pridružiti Andriću i na njih Mičeta neće moći da računa protiv Slavije u Kupu RS, a u Leotaru se nadaju da će se na teren vratiti Perišić i Vučić.

Na kraju jesenjeg dijela prvenstva Leotar ima sedam pobjeda, tri neriješene i pet poraza uz gol razliku 21:14. Ima 24 boda i nalazi se u gornjem dijelu tabele, ali sa velikim zaostatkom za liderom iz Gornjeg Crnjelova.

Trebinjci su se na lijep način odužili svojim navijačima i ovim golovima pozvali ih da dođu u srijedu na “Police” da ih bodre u 1/4 Kupaa Republike Srpske protiv  Slavije iz Istočnog Sarajeva sa kojim će i zvanično biti spuštena zavjesu na polusezonu u Dučićevom gradu.

LEOTAR – MLADOST (BS) 5:1 (2:1)

Strijelci: 1:0 Todorović (39), 2:0 Ristić (41), 2:1 Nešković (44), 3:1 Medan (57), 4:1 Janjić (60), 5:1 Zečević (73, penal). Stadion: “Police”. Gledalaca: 50. Sudija: Milan Tadić (Pale). Pomoćnici: Bojan Pejić (Sokolac) i Marko Domazet (). Delegat: Mladen Vujadinović (Nevesinje). Kontrolor: Milojko Karaklić (Višegrad). Žuti karton: N. Gajić (Mladost).

Leotar: Ignjatić, Komlen (od 31. Spaić), Ljubibratić, Brković (od 46. Prelo), Janjić, Ramić, Zečević, Medan (od 79. Kovačević), Begenešić, Ristić, Todorović.

Mladost (BS): Savić, Simić, Vuković, Bojić, N. Gajić, Simikić, Marinković, Stanojević, Nešković, M. Gajić, Pavlović.