Fudbaleri mrkonjićke Slobode u 18. kolu Druge lige grupa Zapad pobjedili su Polet iz Broda 5:1!

Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, mada su gosti u prvom poluvremenu bili ravnopravan protivnik. Povela je Sloboda u 35. minutu golom Dragana Domuzina. Gosti su izjednačili u 40. minutu sjajnim golom Aleksandra Kondića iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu sjajna igra domaćih fudbalera i četiri gola u mreži Dobrijevića. Prvo je Domuzin iz slobodnog udarca u 49. minutu postigao evro gol. Na 3:1 povisio je Savić koji je glavom poslao loptu u mrežu Poleta u 35. minutu, drugog poluvremena. Tri minuta kasnije Ognjen Soldat postize četvrti gol za domaći sastav i tako nastavlja svoju golgetersku seriju. Sudbinu gostiju zapečatio je Marko Nikić. Utakmica je odigrana na pomoćnom stadionu “Luke 2”, sa vještačkom podlogom. I to je prva zvanična utakmica na ovom sportskom zdanju, od kada je postavljena vještačka podloga.

SLOBODA – OFK POLET 1926 5:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Domuzin (35); 1:1 Kondić (40), 2:1 Domuzin (49), 3:1 Savić (80), 4:1 Soldat (83), 5:1 Nikić (90). Stadion: “Luke 2”. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Džepina. Pomoćnici: Nemanja Petrović i Zoran Bilbija (svi iz Prijedora). Delegat: Oliver Marković (Banjaluka). Kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka). Žuti karton: Pijetlović (OFK Polet 1926).

Sloboda (MG): Zeljković, Zec, Anđelić (od 84. Nikić), Eskić (od 79. Stanišić), Domuzin (od 84. Vrebac), Đukanović, Mitrić, Gavrić (od 67. Soldat), Đaković (od 46. Savić), Koprivica, Maksimović.

OFK Polet 1926: Dobrijević, Pejičić, Đukanović, Petrić, Karamehić, Šakić (od 25. Šervel), Grozdanić, Travar, Đekanović (od 69. Ignjatić), Jovičić, Kondić (od 77. Đurić)

Tekst i FOTO: Slobodan Dakić