Večeras je Borac stigao do druge prvenstvene pobjede u m:tel Premijer ligi BiH i to sa ubjedljivih 5:0.

Četa trenera Vinka Marinovića stigla je do prednosti u 36. minutu. Nakon igranja rukom Perkovića, sudija Musić pokazao je na “bijelu tačku”. Udarac Makarića odbranio je golman Trako, koji je potom odbranio i udarac Fićovića, da bi Makarić iz trećeg pokušaja savladao golmana Sloge.

Na 2:0 povećao je Ćelić u 49. minutu, Fićović je u 65. minutu povisio na 3:0. U finišu, “rezervisti” Vranješ i Lukić postavili su konačnih 5:0.

BORAC – SLOGA MERIDIAN 5:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Makarić (36), 2:0 Ćelić (49), 3:0 Fićović (64), 4:0 Vranješ (84), 5:0 Lukić (85).

Stadion: “Gradski”, gledalaca: 1.000, sudija: Admir Musić (Hrasnica), pomoćnici: Amir Kadić i Emir Zahiragić (oba Sarajevo).

BORAC: Mijatović, Ćelić, Fićović (od 76. Lukić), Kvržić, Herera (od 79. Subić), Terzić (od 65. Pišek), Barski, Šušić, Mihajlović (od 46. Blagaić), Kortez, Makarić (od 67. Vranješ). Trener: Vinko Marinović.

SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić (od 46. Tatić), Omić, Milanović (od 46. Starčević), Baranov (od 76. Šipovac), Bosnić, Handžić, Popara (od 76. Redžić), Milojević, Perković, Tahrić. Trener: Vlado Jagodić.