Lijevče je proljeće otvorilo pobjedom  u gostima kod ekipe FSA Prijedor 1:2! (Utakmica je trebala biti odigrana u subotu, ali zbog poplave na stadionu “Tukovi” , premještena je na Gradski stadion u Prijedoru. Prvu šansu za gol imali su gosti, šutirao je Perić sa vrha kaznenog prostora sa desne strane, ali golman FSA je lako ukrotio šut. U 25. minutu aplauze je izmamio Stefan  Mikić koji je probio po levoj strani ušao u stranu, uputio udarac sa nekih 20 metra, ali Milovan Marjanović sjajnom  paradom brani taj pokušaj. U 40. minutu Lijevče je došlo do gola.  Fantastično je Bojan Erceg uposlio Željka Đukanovića, koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Novakovićem, zaobilazi ga i šalje loptu u mrežu za 0:1.

Samo je četiri minute trajalo vodstvo Lijevča, Borislav Mikić izveo je slobodana udrac sa desne strane blizu korner zastavice, poslao odličan centaršut, a na prvoj stativi glavom je loptu zahvatio  Vedran  Mršić i poslao loptu u mrežu kraj nemoćnog Marjanovića.

U drugom poluvremenu domaći sastav imao je blagu incijativu, a gosti su prijetili iz kontranapada. U 48 minutiuigrači Lijevča izveli su brz kontranapad. Đukanović je poslao loptu prema Nevenu Periću, koji pronalazi usaljenog Dragana Dumonića na drugoj stativi, ali golman FSA Milomir Novaković fantastično brani taj pokušaj gostiju.  U 65. minutu glavni sudije Mišo Mačkić pokazao je na biljeu tačku nakon sto je Boro Kerezović igrao ruku u kaznenom prostoru . Odgovornost izvođenja penala je preuzeo  iskusni Goran Kotaran,  ali je očajno šutirao i lopta je otišla daleko pokraj lijeve stative. Nepisano fudbalsko pravilo kad svoje šanse neiskoristiš, kazna će doći, dogodila se u 68. minutu poslije kornera, lopta se odbila 25 metra prema Nevenu Preić  koji opalio kao iz haubulice i pogodio desni gornji ugao za 1:2.  Gol kakav se rijetko viđa na terenima u Republici Srpskoj.

Posljednju  šansu na ovom meču imali su domaći kad je Goran Kotaran šutirao silovito,  ali Milovan Marjanović je bio ponovo na visnii zadatka. Domaći su u 87. minutu tražli još jedan penal, nakon kontakta u kaznenom prostoru napadača  FSA Stevića i  štopera Lijevča Ilića, ali Mačkić je ovaj put samo odmahnuo rukom.

FSA -LIJEVČE 1:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Đukanović (40) 1:1 Mršić (44), 1:2 Perić (68). Stadion: Gradski u Prijedoru. Gledalaca: 100. Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka). Pomoćnici: Milan  Simić (Krupa na Vrbasu) i Dejan  Stjepanović (Banjaluka).  Delegat: Dragan  Aleksić (Srbac).  Žuti kartoni: Bujić, Novaković, Čačić (FSA), Dumonić, Tomić (Lijevče).

FSA: Novaković, Rečević, Galonja (od 70.Čulić), Bujić, S. Mikić (od 52. Mudrinić), Stević, B. Mikić, Rudak, Mršić (od 80. Škrbić), Čačić, Kotaran.

Lijevče: Marjanović, Đuranović , Stanić (od 46. Kerezović), Zekonja,  Tomić,  Ilić, Perić (od 90. Kozić), Erceg (od 78. Antić), Dumonić, Đukanović, Kočić.