Na fudbalskom “istoku”, kada sudije dobiju nalog da sude u Brocu,  nimalo im nije prijatno, jer znaju da moraju dati vjetar u leđa domaćem Jedinstvu ili ih više neće biti na bilo kakvim listama. Iza Jedinstva stoji aktuelni potpredsjednik FSBiH, Milorad Sofrenić, koji vedri i oblači fudbalom u ovom dijelu Srpske.

Jedinstvo je odigralo ukupno 9 utakmica na domaćem terenu. Sudije su, dosudile čak sedam penala za Jedinstvo, a niti jedan za gostujuće ekipe. Pored toga, dva gostujuća igrača su isključena, a niti jedan iz domaćeg sastava.

Kakvo je suđenje u Brocu, osjetili su Gačani, u posljednjem kolu, kada su poraženi sa 2:1, a odluka je pala, sa “bijele tačke” i to u 87. minutu. Domaća ekipa je imala i penal u 43. minutu, ali je promašila. Isključen je i jedan gostujući fudbaler.

Ono što je posebno zanimljivo, da jedna drugoligaška ekipa, a to je dugi niz godina, Jedinstvo, na svojoj posljednjoj utakmici protiv Gačana, nema akreditovog komesara za bezbjednost. Sve to je evidentirano u izvještaju delegata utakmice i poznavajući dosadašnju praksu saveza, kada je Jedinstvo u pitanju, čisto sumnjamo da će biti bilo kakve sankcije. Da je neko drugi u pitanju, primijenio bi se Disciplinski pravilnik FSRS. Ovako, bolje je “nečačkati”, jer to je Mijin klub i nezamjerati se, pogotovo što je PFS Bijeljina velika glasačka mašinerija.

Iako i petoligaši moraju imati komesara za bezbjednosti, to ne važi za drugoligaša Jedinstva iz Broca, jer šta će im to, kada njihov prvi čovjek bistri “visoku” politiku na sastanku balkanskih fudbalskih saveza na Kipru.