Fudbaleri Partizana pod rukovodstvom novog trenera Duška Vraneševića silovito su startovali na regionalnom Zapadu. U prvom kolu savladali su u Kostajnici sastav Lauša 4:0, i tako najavili da će efikasnost koja ih je krasila i prošle godine biti njihov adut i u novom šampionatu.

Udarna igla bio je Benjamin Delismajlović sa dva početna pogotka, a utakmica je prelomljena sredinom drugog poluvremena kada je Partizan za četiri minuta postigao dva pogotka i najavio ispraćaj gostiju za Banjaluku sa punom mrežom.

PARTIZAN – LAUŠ 4:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Delismajlović (44), 2:0 Delisamjlović (62), 3:0 Burazor (66), 4:0 Slijepčević (82). Stadion: FK Partizan. Gledalaca: 100. Sudija: Miran Kolar. Pomoćnici: Nemanja Petrović (oba iz Prijedora) i Dragan Rajlić (Novi Grad). Delegat: Darko Novković (Banjaluka). Žuti kartoni: Kostadinović, Zgonjanin (Partizan), Stojičić, Đurić (Lauš).

Partizan: Šarac, Kostadinović, Zgonjanin (od 62. Slijepčević), Pačavra, Grbić, Milijević (od 46. Burazor), Zdjelar (od 84. Tomić), Delismajlović, Kantar, Knežević, Zec.

Lauš: D. Đurić, N. Đurić, Janković (od 66. Mihajlović), Bošnjak, Dobraš, Ožegović (od 75. Rezniček), Bojić, Miljković (od 62. Stojičić), Žutić, Prtija, Nikolić.