Fudbaleri Sutjeske iz Foče 12.kolu Prve lige RS u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu 3:1.Gosti su do pobjede došli srećno, a “pogurao“”ih je i loši sudija Danije Pajić koji je domaći satav drastično ošetio, jer pri rezultatu 0:0 u 30. minutu nije svirao očigledan penal za Slobodu. Neko je od gostujući fudbalera srušio Malbašića kada se spremao da ubaci loptu u mržu Milanovića. Sudija iz Bjeljine još u dva navrata imao je priliku da dosudi najstrožiju kaznu za Slobodu.

Međutim, ono što nije uradio pred golom Sutjeske svirao je u 37. minutu za Sutjesku. U kaznenom prostoru domaćina na loptu su startovali Sladojević i Rašović. Napadač gostiju je pao preko lopte, a sudija Pajić pokazao na bijelu tačku.Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Mojović.

Domaći fudbaleri cijelo prvo poluvrijeme su napadali. Redale su se prilike, ali je nedostajala završnica. U tom periodu propisno se obrukao veteran Stjepić koji je prokocakao tri – četri dobre pilike za pogodak. U 36. minutu revanširao mu se Đukerić, koji je sa pet metara prebacio prazan gol, nakon sjane asistencije Malbašića, koji je jedini u domaćem sastavu bio raspolažen za igru i stvarao dar-mar u odbrani gostiju.

Sloboda je mogla do vodstva u devetom minutu. Maalbašić je pobjegao po lijevoj strani i  sa desetak metara šutirao, ali je stativa spasila gol Sutjeske. I gosti su imali priliku, nakon centaršuta Rašovića neko od odbrambenih fudbalera Slobode zahvatio loptu glavom, koja je pogodila prečku.

U drugom poluvremenu bolje otvaranje meča gostijućih fudbalera. Smušena i kukavička igra fudbalera Slobode. Gosti ni krivi ni dužni u 50. minutu stižu do vodstva od 2:0. Loptu glavom nje dobro zahvatio jedan fudbaler Slobode, a  Rašovića rutinski matira Ilića.

Domaći fudbaleri se ne predaju. Međutim, njihovi napadi su jalovi i bez završnog udraca. Nije pomoglo ni uvođenje u igru Perovića, koji je igrao sa zavojem na ruci. Jednostavno gol za napadača Slobode,  je i dalje miseona imenica.

Ipak, u 79. minutu gol za Slobodu. Malbašić je ko zna po koji put probio po lijevoj strani odbranu Sutjeske i idealno ubacio u petarac loptu. Stjepić je bio na pravom mjestu i glavom postigao pogodio za 1:2.

I kada su domaći fudbaleri bacili sve karte u napad, još jedna greška zadnje lijije koju kažnjava u 89. minutu rezervista Pešić za slavlje Fočaka. Sloboda-Sutjeska 1:3.

CIRKUS KOLORADO

U stručnom štabu i upravi Slobode nezadovoljni su suđenjem sudije Danijela Pajića iz Bjeljine, koji je direktno uticao na konačan rezultat meča, jer u devetom minutu nije svirao očigledan penal za Slobnodu.Pajić nije vidio još dva prekršaja za penal, kada su gostujući fudbaleri u svom šesnestercu igrali rukom.Nije vidio ni izlazak golmana Milanovića van šesnestar metara, kada je igrao rukom.Nije vido viešeminutna valjanja gostujućih fudbalera po terenu, a utakmicu je produžio samo za vrijeme koje je utrošeno za zamjene fudbalera.Tragedija je što je Pajić uvijek bio daleko od mjesta gdje lopta, jer je trčao kao „sapet“. I do kada tako?!

Ko ima pravo da se više iživljava na ona malo gledalaca što dolazi na stadione. I za koga se igra fudbal u Prvoj ligi RS.Odgovor znaju ptice na grani, samo za sudije i služebena lica. Pa neka nam je srećan „Cirkus“ Kolorado“.

Mrkonjićani su oštećeni i u prošlom kolu protiv Drine kada je sudija Siniša Lazić poništio pogodak na asistenciju pomoćnog sudije Tomislava Gračanina.

Na narednoj sjednici Upravnog odbora klub će zauzeti stav, jer je očito da fudbaleri Sloboda kod ljudi u „crnom“ nemaju ravanopravan tretman na terenu. Kome smeta Sloboda u Prvoj ligi Republike Srpske(?!). Ljubitelji fudbala u Mrkonjić Gradu očekuju odgovor od nadležnih u Fudbalskom savezu RS.

I još jedno pitanje svima nama koji izdvajaju novac i za sport. Kome više treba ovaj „Sudijski Cirkus Kolorado“. Potpisnika ovih redova neće iznanaditi da na nekom narednom meču na „Lukama“, umjesto fudbalera istrče na teren samo sudije, delegat, kontrolor suđenja, komesar za bezbjednost.., „Cirkusu Kolorado“ nema kraja u Prvoj ligi RS.