Golman Sutjeske Miloš Pajević postao je regionalna zvijezda nakon što je postigao gol na meču 12. kola Prve lige Republike Srpske između domaćeg tima i Ljubića u pobjedi svog tima 5:1.

Čuvar mreže fočanskog tima je u 71. minutu ispucao loptu sa svog gola, ona je zbog nakvašenog terena dobila ubrzanje i prevarila njegovog kolegu Aleksu Stupara na drugoj strani. Nije ovo prvi gol koji je postigao sjajni čuvar mreže Sutjeske u karijeri.

-Gol protiv Ljubića mi je prvi iz igre u karijeri. Ranije sam bio strijelac iz penala u Kupu protiv Borca, te na Međuopštinskim sportskim igrama. Iskreno želio sam samo da uposlim naše napadače, ali je lopta nezgodno odskočila i prevarila golmana Aleksu Stupara. Nisam previše slavio gol iz poštovanja prema kolegi na drugoj strani. Takva je naša golmanska sudbina. Jedna greška je dovoljna da budemo kažnjeni. Umalo da loš teren kumuje i meni nakon toga- rekao je Pajević.

Sutjeska je ostvarila veoma značajnu pobjedu na svom terenu, koji će Fočacima puno značiti za nastavak takmičenje

-Za nas ovi bodovi imaju duplu vrijednost, jer smo savladali direktnog rivala iz doljeg dijela tabele. Bio je izuzetno težak teren, mislim da je kiša padala 80 minuta a mi smo se bolje snašli na njemu. Navikli smo na naš teren i to smo iskoristili- dodao je golman Sutjeske.

Ekipa iz Foče ove sezone igra u promjenjivoj formi.

-Već sam tri godine ovdje. Prve sezone smo bili odlični pri vrhu a ove sezone igramo baš sa puno oscilacija. Ipak smatram da ekipa ima kvalitet i da ćemo u nastavku da budemo u zlatnoj sredini da ćemo izbjeći borbu za opstanak – optimista je Pajević.

Sutjeska će novo iskušenje imati u s Kupu Republike Srpske gdje će na svom terenu dočekati Rudar Prijedor.