Umjesto da potvrdi brejk i da se podigne na četrnaesto mjesto na tabeli, Omarska je doživjela veoma bolan poraz protiv Veleža iz Nevesinja (2:3) i ostala zakucana za dno tabele.

Omarska je povela u 9. minutu. Kopanja je izborio jedanaesterac, a potom ga je i sigurno realizovao i Omarska je povela 1:0. I nakon toga, Omarska je igrala sigurno, da bi u 33. minutu Đorđe Nišić idealno uposlio Kopanja koji postiže i drugi gol za Omarsku. Međutim, od tog trenutka kao da je pukao grom u ekipu Omarske. Gosti su razigrali i raspucali, a Omarska je stala. U 39. minutu Sergej Prodanović evrogolom sa više od dvadeset metara smanjuje na 2:1, a gosti do poluvremena još dva puta pogađaju okvir gola Omarske.

U drugom poluvremenu potpuni preokret. Imala je Omarska na samom početku dvije prilike, preko Kopanje i Panića, ali nije bilo preciznosti u samoj završnici. U 55.minuti zaspala je odbrana Omarske, Anđelković je ostao sam, mirno primio loptu i pogodio za 2:2. Gosti su do potpunog preokreta došli u 69.minutu. Popović je glavom savladao Begovića nakon jedne dubinske lopte i ispostaviće se donio gostima sva tri boda. Iako je do kraja utakmice ostalo 20 minute, šokirana ekipa Omarske nije uspjela ni ugroziti gol gostiju, pa je ostalo 2:3. Ovo je tako čak peti poraz Omarske na domaćem terenu u sedam ovogodišnjih utakmica.

OMARSKA – VELEŽ 2:3 (2:1)

Strijelci: 1:0 Kopanja (9 penal), 2:0 Kopanja (33), 2:1 S. Prodanović (39), 2:2 Anđelković (55), 2:3 Popović (69). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 800. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Pomoćnici: Rajko Todorović (Čelinac) i Slaviša Gligorić (Doboj). Delegat: Aleksandar Marjanac (Banjaluka). Kontrolor: Željko Vukić (Banjaluka). Žuti kartoni: Stojnić, Kopanja (Omarska) Abaza, Anđelković, Prodanović, Gutić, Adžić (Velež).

Omarska: Begović, Zdjelar, Kopanja, Panić, Stojnić (od 58. Sajak), Jaćimović, L. Nišić, Jovičić, Lajić, Đ. Nišić (od 74. Krecelj), Vračar (0d 74. Mikić).

Velež: Zurovac, Abaza, Petković, Anđelković, G. Prodanović (od 74. Adžić),  Popović, Repović, Drašković, Alves (od 32. Sekulović), S. Prodanović, Gutić.