Fudbaleri Omarske ukrasili su debi u prvoligaškoj konkurenicji pred svojom publikom velikom pobjedom nad Ljubićem (2:1). Da su ovom kraju Potkozarja i te kako voli fudbal vidjelo se po ispunjem tribinama jer preko 800 gledalaca došlo je da pozdravi svoje ljubimce, a da se nije poklapao i veliki krajiški derbi Rudar – Borac igran u Prijedoru, ko zna koliko bi još bilo duša.

Gosti su u paklu domaćeg terena bolje otvorili susret i preko Grahovca su na odmor otišli sa prednosti.

Ipak u nastavku meča veliki pritisak domaćina i prvo Rosić u 53. minutu donosi toliko željeno izjednačenje (1:1).

Napadala je Omarska, a onda u 80. minutu erupcija oduševljenja na tribinama, jer je pogodio Jaćimović za velika tri boda, i prvi trijumf u eliti Srpske za ovaj tim. Izabranici trenera Milenka Vulete sada imaju četiri boda, dok su gosti iz Prnjavora još uvijek na nuli.

OMARSKA – LJUBIĆ (0:1) 2:1

Strijelci: 0:1 Grahovac (29), 1:1 Rosić (53), 2:1 Jaćimović (80) Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 800. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Dejan Lazić (Doboj). Delegat: Milivoje Marković (Zvornik). Kontrolor: Vladan Matić (Zvornik). Žuti kartoni: Radaković (Ljubić)

Omarska: Ml. Jokić, Dr. Romanić, B. Romanić, Rosić, Da. Romanić, Panić, Jaćimović, Grahovac, Anđić, Vračar, Marmat.

Ljubić: Dabić, Radaković, Radonjić, B. Žižak, Jagodić (od 46. Milanović), Segić, Subić, Grahovac, Borovčanin, Komlenović, Stojičić (od 46. Jugović).