U tvrdoj, pravoj prvenstvenoj utakmici Omarska je pobijedila srbačku Slogu rezultatom 3:1 u okviru 18. kola na drugoligaškom zapadu.

Već u trećem minutu domaći su imali šansu, Rosić je pobjegao odbrani gostiju, izašao jedan na jedan sa Grahovacem, a golman Sloge odlično je odbranio. Panić je u 21. minutu iz dobre pozicije šutirao pored gola. U 30. minutu veliku šansu imali su gosti, Lekić je mogao “zalediti” domaću publiku , bio u odličnoj prilici za postizanje pogotka, ali u duelu “oči u oči” uspješniji je bio golman Jokić.

U 52. minutu Panić je šutirao iskosa, ali pravo u golmana Grahovaca. Kopanja je bio u odličnoj prilici da postigne gol za Slogu, ali njegov udarac je prohujao metar kraj desne stative. Sloga je propustila još jednu veliku šansu u 64. minutu, Grgec je šutirao sa 7-8 metara ali lopta završava iznad prečke.

Kad se ne iskoriste šanse, obično dođe kazna, Omarska je povela u 66. minutu. Panić je sjajno ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a Rosić je utrčao između štopera gostiju i golmana, obišao Grahovca i rutinski plasirao loptu u mrežu.

Samo tri minute kasnije gosti dolaze do izjednačenja, Lekić je snažno šutirao,  Jokić vrhovima prstiju zakačio je loptu, ali je ona ipak završila u mreži.

Omarska škola je uvijek bila prepoznatljiva, izbacivale je vrhunske igrače. Proizvela je još jednog vrhunskog igrača , Branka Rosića koji je pokazao da posjeduje ogroman talenat i da ima njuh za gol i golgeterski instikt. Svima je u Omarskoj jasno da će ga teško zadržati. U 75. minutu Rosić je dobro pratio akciju i pogodio je mrežu gostiju za 2:1.

U 81. minutu Sloga je imala korner, golman Grahovac je napustio svoj gol i otišao u šesnaesterac gostiju. Domaćin je brzo izbacio loptu, Panić je istrčao kontru, šutira sa 30 metara, gol je bio prazan pa je lopta završila u mreži.

U 87. minutu Krecelj je imao čisti zicer, ali je Grahovac sjajno obranio.

OMARSKA – SLOGA (S) 3:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Rosić (66), 1:1 Lekić (69), 2:1 Rosić (75), 3:1 Panić (81). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Tripunović (Doboj). Pomoćnici: Mario Jelić (Banjaluka) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Goran Balaban (Banjaluka). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti karton: Anđić (Omarska).

Omarska: Ml. Jokić, Lajić, Zdjelar, B. Romanić, Nišević, Rosić, Panić (od 87. Pađan), Krecelj (od 90. Ma. Jokić), Grahovac, Anđić, Višić (od 68. Stojnić).

Sloga (S): Grahovac, Ilić, Malbašić, Kopanja, Grgec, Lekić, Munjiza, Zukanović, Babić (od 22. Stanišljević), Mirković, Dabić (od 80. Pantelić).