I “bundesigaši” su došli na svoje, nastavljen je šampionat, a prva utakmica odigrana je u plej-autu između Gomionice i OFK Banjaluke 2017, a slavili su “uslovno” gosti 1:2 u meču odigranom pod svjetlošću reflektora na pomoćnom terenu Gradskog stadiona.

Sva tri pogotka pala su u prvih 14. minuta, Banjaluka je već u 2. minutu preko Sikimića došla do prednosti, izjednačio je Batar u 8. minutu iz kaznenog udarca, da bi Danijel Grabovica iz slobodnjaka u 14. minutu postavio konačan rezultat, iako se tada tome mal ko nadao.

Sastav Igora Miljevića bio je konkretniji, bolji rival, propustili su još nekoliko odličnih prilika, ali na kraju su slavili, što im je drugi trijumf u sezoni. I dalje su posljednji imaju 6 bodova, dok je Gomionica prva u plej-autu sa 17 bodova.

GOMIONICA – OFK BANJALUKA 2017 1:2 (1:2)

Strijelci: 0:1 Sikimić (2), 1:1 Batar (8, penal), 1:2 Grabovica (14). Stadion: Pomoćni teren Gradskog stadiona, igrano pod reflektorima, bez publike. Sudija: Dejan Kičić (Čelinac). Pomoćnici: Igor Pašić i Radoslav Ćetojević (oba iz Banjaluke). Delegat: Miroslav Aleksić (Banjaluka). Žuti kartoni: Šulić, M. Prerad, Ćurlić, Čajić, Jakovljević (Gomionica), Grabovica, Sikimić, Knežević, Plavšić (OFK Banjaluka 2017).

Gomionica: Ninković, S. Prerad, Ćurlić, Savić, Batar, Čajić, Knežević (od 73. Jakovljević), M. Prerad, Blagojević, Mihajlović, Šulić.

OFK Banjaluka 2017: Grujičić, Gajić, Džakula, Sikimić (od 77. Golubović), Selimović (od 90. Milidragović), Knežević (od 67. Plavšić), Malinović, Banjanin (od 77. Miljić), Vasić, Grabovica, Škorić.