Zaslužena pobjeda OFK Banjaluka 2017 u premijernoj utakmici 18. kola “bundeslige” nad OFK Slobodom (2:0), kojom je sastav Igora Miljevića došao na sedmu poziciju sa 25 bodova, dok je ekipa iz Piskavice ostala prikovana na dnu sa dva boda.

Prednost domaćinu donio je Simić u 33. minutu, a uduplao golman Grujičić u 59. minutu iz kaznenog udarca, a prethodno je Bukša sa leđa oborio Plavšića. Golman domaćih mogao se proslaviti u finišu utakmice sa još jednim pogotkom, ali ovaj put kazneni udarac pročitao mu je Granula, pa je na kraju ostalo 2:0.

Zanimljivo zapažanje na meč imao je delegat Mladen Trubajić, koje prenosimo:

– Predstavnik Slobode Zoran Zrnić prigovora na sudijsku odluku i dobija žuti karton. Zatim nastavlja sa prigovorima i prijetnjama sudijama. Poručio im je da kada dođu u Piskavicu neću izvući živu glavu, psujući im majke. Sudija je pokazao poslije toga crveni karton i to opravdano.

OFK BANJALUKA 2017 – OFK SLOBODA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Simić (33), 2:0 Grujičić (59, penal). Stadion: Pomoćni teren Gradskog stadiona. Sudija: Nemanja Jeličić (Banjaluka). Pomoćnici: Dejan Kičić (Čelinac) i Igor Pašić (Banjaluka). Delegat: Mladen Trubajić (Banjaluka). Žuti kartoni: Bukša, Korov, Petreš (OFK Sloboda).

OFK Banjaluka 2017: Grujičić, Gajić, Ramić (od 63. Trtić), Kostrešević (od 63. Ljuboja), Semanić, Plavšić (od 75. Milidragović), Kalas, Malinović (od 85. Gajić), Simić (od 75. Gašić), Šobot, Čavić.

OFK Sloboda: Granula, Kasalović, Mihajlović, Višić, Malinović, Jakovljević, Rađen, Ratković (od 13. Vulin), Petreš (od 85. Kremenović), Korov, Bukša.