Fudbaleri Obradovca su u derbi utakmici 8. kola su na svom terenu s 3:1 savladali ekipu 13 Skojevki iz Grbavaca.

Ekipa Đorđeta Grujičića u svim segmentima igre nadigrala goste, te na kraju zasluženo slavila. Domaći su odigrali taktički odlično i zatvorio sve prilaze golu, a gosti nisu imali previše prilika. Domaći su prvi zaprijetili ,Kosta Selak je ubacio iz slobodnjaka, a Milan Kos je sa pet metara glavom šutirao pored gola. U 9. minuti Miloš Vukobratović je isprobao svoj šut iskosa sa lijeve strane, međutim Zvjezdan Račić se nije dao iznenaditi. Obradovac je poveo u 14. minuti Duško Lovrić je poslao dugu loptu za Srđana Škrbića, koji je pobjegao odbrani, ušao u kazneni prostor, a zatim šutirao sa 12 metara iskosa sa lijeve strane, prizemnim udarcem precizno pogodio donji desni ugao gola nemoćnog Daria Borkovića. U 32. minuti Selak je uputio vrlo dobar prizeman udarac s osamnaest metara, ali golman gostiju sigurno je odbranio udarac. U 42. minuti Aleksandar Višić je izveo slobodnjak, Račić je dobro odbranio i izbacio u korner.

U 49 minuti,Dušan Vukobratović se našao u jako dobroj prilici za gol, šutirao iz dobre pozicije, ali golman Račić zaustavlja njegov udarac, izbacuje loptu u korner. Aleksandar Matić je ubacio iz kornera, Dejan Telić je u svom stilu visoko skočio, šutirao glavom,ali golman Račić odlično reaguje i uz pomoć prečke spašava svoju ekipu. U 55 minuti, Zemir Sadiković je ubacio loptu iz auta sa desne strane u šesnaesterac gostiju, Nebojša Lukić je primio loptu a zatim maestralno petom ostavio loptu za Škrbića, koji je preciznim šutem savladao Borkovića za 2:0. Nihad Čehajić je izveo korner s lijeve strane, lopta pada na nekih 12 metara od gola, a Duško Lovrić sjajnim volejom iz prve postiže gol za veliko savlje domaćih igrača a gol je posvetio treneru Đorđetu Grujičiću kome je danas bio rođendan.Kapiten domaćih Borislav Božić je nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Kuvalja pokazao na bijelu tačku.Telić bio precizan sa 11 metara za 3:1.U 84 minuti,Dejan Daljević je sjajno probio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor,ubacio loptu na drugu stativu gdje je usamljeni Milan Kos koji u padu šutira preko gola.Mensur Demo je povukao kontru i s lijeve strane ubacio loptu na petercu , Kenan Jodanović je skočio sjajno šutirao glavom, ali njegov udarac Telić je očistio s gol linije i time spriječio siguran gol.

Treba pohvaliti odlično suđenje sudiske trojke na čelu sa glavnim arbitrom Ljubišom Kuvaljom, te pomoćnicima Goranom Zelenacem i Uglješom Petkovićem.

OBRADOVAC – 13 SKOJEVKI 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Škrbić (14), 2:0 Škrbić (55), 3:0 Lovrić (60), 3:1 Telić (67, penal).

Stadion:Krndije. Sudija: Ljubiša Kuvalja Pomoćnici: Goran Zelenac I Uglješa Petković (svi iz Srbaca). Delegat: Marko Beuk (Gradiška). Žuti kartoni: Božić, Jodanović(Obradovac, )Višić, Rašković, Bojanić (13 Skojevki).

Obradovac:Račić, Lukić (od 61.Daljević, 86. Demo), Božić, Sadiković, Selak, Kos, Jodanović (od 89. Bikić), Škrbić, Čehajić, Lovrić, Zrnić.

13 Skojevki: Borković, Višić, Telić, Matić, Vindžanović (od 77.Gavrilović), Rašković (od 36.Bajić), Čikić (od 46.Gačić ), Bojanić, Paštar, M.Vukobratović, (od 61.Bilajac ), D.Vukobratović.