Novi lider Područne lige Banjaluka stiže iz Dragočaja! Sastav Polet Krajišnika u komšijskom derbiju slavio je u Potkozarju protiv Sloge Nektar (1:2) i tako se bodovno izjednačio sa Budućnosti, ali imaju bolju gol razliku, pa su novi lideri, istina i meč više od tima iz Šargovca.

Odlična fudbalska predstava u Potkozarju, dvije dobre ekipe, koje po prikazanom zaslužuju možda i rang više. Igralo se obostrano otvoreno, ali prvi dio igre završava bez pogodaka. Zato u nastavku uzbuđenja!

U 47. minutu Meseldžija pogađa glavom prečku glavom, lopt se odbija do Nemanje Maleševića, kojeg obaraju, a sudija Žarić pokazuje na bijelu tačku. Stefan Malešević bio je siguran realizator sa 11 metara za 0:1. Ipak domaćin se vrća u igru, pogađa Dobraš poslije jedne duge akcije za 1:1 u 63. minutu.

Obje ekipe jurišaju na tri boda, i kada se činilo da će meč završiti podjelom bodova, u 88. minutu Željko Antelj sa 20 metara bombu šalje u mrežu Koljančiča za veliko slavlje gostiju iz Dragočaja.

SLOGA NEKTAR – POLET KRAJIŠNIK 1:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 S. Malešević (47, penal), 1:1 Dobraš (63), 1:2 Antelj (88). Stadion: FK Sloga Nektar u Potkozarju. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Radoslav Ćetojević i Radomir Petković (oba iz Banjaluke). Delegat: Dragan Savić (Banjaluka). Žuti kartoni: Traljić, Dobraš, O. Vranjković, Karalić, N. Milaković, V. Vranjković (Sloga Nektar), N. Malešević, Škrbić, Vukoman (Polet Krajišnik).

Sloga Nektar: Koljančić, Da. Lugonja, Krpelj, Dobraš (od 85. Popović), Karalić (od 47. Makarić), Dr. Lugonja (od 47. N. Milaković), M. Milaković, Vujinović, V. Vranjković, Traljić, O. Vranjković.

Polet Krajišnik: Kokošar, Ivetić, Antelj, Sikimić, N. Malešević (od 48. Vučinić), Meseldžija (od 72. N. Savić), Zrnić (od 72. Lj. Savić), S. Malešević, Škrbić (od 72. Šatara), Knežević, Vukoman.